Help for English

Corpus

 

Používá někdo Corpus anglického jazyka někde na webu online. AŤ už BrE nebo AmE. (Oxford English Corpus, Cambridge International Corpus, British National Corpus, ted nevím jak se jmenuje ten pro AmE). Kdysi jsem měl přístup, ale ztraceno. Zřejmě se jednalo dokonce o placenou službu. Mohlo se třídit podle různých kritérií, part of speech, četnost výskytu, atd.
Tuším snad, že do některých běžný člověk nemá ani přístup. Přístup jsem dostal od učitele angličtiny, tuším James Thomas se jmenoval a učil na katedře informatiky MU.
Možná je to malinko otázka i na pana Víta, předpokládám, že s corpusem pracuje. Díky předem.

BrE
AmE

Jsou zdarma, ale musíte se zaregistrovat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 12 lety

BrE
AmE

Jsou zdarma, ale musíte se zaregistrovat.

Děkuji moc! Bude se to opravdu hodit.

Romane, děkuji, jste naše tradiční záchrana! Taky už jsem dumala, kde se na ty korpusy dostat! Já byla i na českém, ale už si na to nemůžu vzpomenout!?Poz­dravy, Kateřina

Vidíte, já už ani nevím, jak jsem se k nim dostal tehdy já :-) Ale docela rád je používám, takže je mám uložené a stačilo zadat v záložkách “corpus” :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.