Help for English

Předbudoucí čas - překlad

 

Dobrý den, dnes jsem dostala opravenou písemku z AJ, ve které jsme měli mimojiné přeložit větu “Zítra touhle dobou budu mít po snídani”, což jsem přeložila jako “This time tomorrow, I will have finished my breakfast”. Učitel mi ale neuznal finished s tím, že tam patří “had”. Může mi to prosím někdo vysvětlit? Děkuju moc!

have breakfast = snídat, v future perfect will have had breakfast = budu mít po snídani

Podobně můj syn dostal dvojku za to, že v písemce místo THE BAG IS UNDER THE TABLE napsal THE BAG IS ON THE FLOOR. :-)

V úterý si to půjdu nechat od paní učitelky vysvětlit. :-) Doporučuji totéž. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Podobně můj syn dostal dvojku za to, že v písemce místo THE BAG IS UNDER THE TABLE napsal THE BAG IS ON THE FLOOR. :-)

V úterý si to půjdu nechat od paní učitelky vysvětlit. :-) Doporučuji totéž. :-)

Marku, raději snad ne, ono se dnes snažit mládež vpravit do určitých regulí je akce nad lidský zdravý rozum. Zkuste jim tam udělat odpolední kroužek angličtiny a budete mít hned lehkou představu o čem je české státní školství.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Angela vložený před 12 lety

Dobrý den, dnes jsem dostala opravenou písemku z AJ, ve které jsme měli mimojiné přeložit větu “Zítra touhle dobou budu mít po snídani”, což jsem přeložila jako “This time tomorrow, I will have finished my breakfast”. Učitel mi ale neuznal finished s tím, že tam patří “had”. Může mi to prosím někdo vysvětlit? Děkuju moc!

PS:ale stejně by mne zajímalo, kde a co studujete, já bych svým starým státním studentům “ruce líbala”, že tuší, jak ten tvar vypadá. A jestli by v tomto případě použili have a nebo finished, tak by mi to bylo skoro fuk. Jak říká drahý a milovaný Swan, není chyba jako chyba.

Děkuju za odpovědi :-). Chodím do třeťáku na čtyřleté gymnázium a v angličtině to u nás bohužel funguje tak, že když někdo přeloží větu volněji nebo použije jiný tvar, než je v učebnici, tak má pan učitel problém. Proto díky bohu za tyhle stránky, doufám, že díky nim nebudu na AJ tak marná ;-)

Držíme pěsti! :o)))

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.