Help for English

Rychlý postup?

 

Mám takovou otázku…učím se anglicky 6 let (ale normálně to vůbec neříkám, protože po roce a půl jsem uměla snad lít – nebo aspoň jsem se nebála mluvit). Z angličtiny jsem jakžtakž odmaturovala, ale není to žádná sláva. Mám strašnou výslovnost a i proto jsem zarytý nemluva. Je možné se za 3 roky dostat na takovou úroveň abych mohla studovat v aj (tady v čechách)…teda spíš tak za 2 roky? Za předpokladu že fakt chci, každej den se sem kouknu a aspoň něco si projedu (eh, začínám od elementary a i tam mám chyby – to je přesně ono, moje angličtina je od začátku na blbejch základech, blbých učitelích/neu­čitelých). Teďka jsem si našla jednu slečnu na language exchange není sice rodilá, ale anglicky mluví x-let a neumí česky. Co bych ještě měla udělat a je vůbec možné se během dvou let takhle vyšvihnout? Teda asi to jde, ale pozor já jsem na cizí jazyky velmi netalentovaná :D

Mozne je vsetko, ide len o to kolko usilia a casu si tomu ochotna obetovat. Aby si mohla studovat v aj potrebujes podla mna minimalne uroven C1 co je CAE. Snaz sa obklopit anglictinou podla moznosti co najviac

to daty: Vite kolik lidi se tady ptalo uz na stejnou otazku a kolik lidi se ji poskusilo zodpovedet? Vetsina z tech co se tady takto ptali, jsem tu uz nikdy nezahledla, takze bud se v tichosti venuji studiu anglictiny a nebo to po takove diskusi rovnou vzdali.
Zda je to mozne si muzete zodpovedet pouze sama, za ty 2–3 roky. Nikdo vam nemuze zodpovedet zda se neco muzete naucit za x-let, muzou vam pouze rici jak se to muzete naucit. Vsechno zalezi jen na vas.............

A kolik úsilí je třeba tomu věnovat aby se to dalo zvládnout za ty 2 roky? Vím že je tu spoustu rad, ale pokaď bych je chtěla všechny dodržet, byla bych u aj strávila 25 hodin denně a to nelze :D

napadá mně jen začneme na 100% a postupně budeme přidávat
:o :-D

Jak to chcete merit?
1 usili = 1 hodina
:-)

Tak já se přidám a budu mít taky dotaz, který s tím částečně souvisí. Učila jsem se anglicky na střední škole jako druhý jazyk (tzn nematurovala jsem z něj), byla jsem někde na úrovni B1-B2. Nyní jsem dva roky na VŠ, kde sice máme angličtinu také, ale jedná se o odbornou terminologii, která spočívá v nadrcení se cca tisíce slovních spojení každý semestr a to je vše, nic jiného neděláme. Kvůli tomuto systému jsem pozapomínala běžnou aktivní slovní zásobu a hlavně gramatiku, poslech a porozumění běžnému textu mi víceméně problém nedělá. Teď jsem se rozhodla s tím něco začít dělat, chtěla bych si hlavně oživit a rozšířit slovní zásobu a připomenout gramatiku formou samostudia, samozřejmě se také stále zlepšovat v poslechu, čtení a mluvení.
Nevíte jaká učebnice je vhodná pro samouky? Na střední jsme brali New Headway a to mi přijde vhodné spíš do kurzu, v ostatních učebnicích se moc nevyznám. EGU beru jako samozřejmost, mám na mysli spíš něco podle čeho bych mohla systematicky jet a rozvíjet tak všechny dovednosti.
Díky za každou radu.

Píšete si někdo deník anglicky? Pomohlo vám to zlepšit se v angličtině, nebo je to „ztráta času“?

to daty: nikdo ti nemůže poradit, za jak dlouhou dobu se zdokonalíš, protože to je naprosto individuální, zvláště když píšeš, že jsi netalentovaná. Je to vždycky úhel pohledu a navíc někomu nejde gramatika a jinému zase poslech či mluvení. Zkrátka musíš angličtině věnovat co nejvíc ze svého volného času, jiná rada neexistuje.........

zacnite anglictinu viac pouzivat a menej sa ju ucit :-)

to avellone: koukněte na komentáře k této recenzi:
http://www.helpforenglish.cz/…tion-B1.html

Jak mám ale AJ víc používat, když nemám nikoho s kým mluvit anglicky?
A ještě jeden dotaz,přítel umí AJ tak,že může překládat odborné texty a živit se tím, ale nemluví....... jak to udělat,aby se rozmluvil?

Martina: skype, ICQ, sociální sítě, chaty…

Zkuste někoho sehnat třeba zde: http://www.interpals.net/

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.