Help for English

Grammar and Vocabulary for CAE/CPE

 

Chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s touto učebnicí? Ta nižší na FCE (a je tu na ní také recenze) je fakt suprová, ale nikde se moc nepíše o té na vyšším stupni. Kniha je dost drahá, takže nejdříve bych se radši poradila s vámi. Připravuji se na CAE a používám Objective CAE a ještě bych k tomu chtěla jakou gramatiku, kde bych si to dost procvičila. Ještě uvažuji nad Destionation C1/C2. Děkuji za vaše názory

Určitě doporučuji obě. Osobně preferuju Destination, přijde mi, že slovní zásoba je tam náročnější a přehledněji udělaná, tedy je tam jakási prezentace či přehled slovní zásoby, kde člověk musí strávit nějaký čas se slovníkem a pak jsou k tomu cvičení.

Ale Grammar and Vocabulary for CAE/CPE je taky super.

Bezva děkuji za radu. Koukala jsem na obě v pdf a asi taky půjdu do té Destination. Přijde mi přehledněji udělaná než ta Gammar and Vocabulary for CAE/CPE. A je o něco levnější :-)

Destination ale zase nemá typy úloh, které jsou u zkoušek, což ta od Longmana zase má.

Michael Vince – Advanced Language Practice, MacMillan (gram.+vocab.+words and phrases). Přesně typy úloh, které jsou u CAE/CPE.
V části Vocabulary “mimoděk” užívá všechnu předchozí gramatiku a v poslední části (Words and phrases) tak činí stejně s gramatikou i slovní zásobou.
Osobně se mi líbí, ale jestli je dostačující, to dokážu říct až po CPE. :))

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 12 lety

Michael Vince – Advanced Language Practice, MacMillan (gram.+vocab.+words and phrases). Přesně typy úloh, které jsou u CAE/CPE.
V části Vocabulary “mimoděk” užívá všechnu předchozí gramatiku a v poslední části (Words and phrases) tak činí stejně s gramatikou i slovní zásobou.
Osobně se mi líbí, ale jestli je dostačující, to dokážu říct až po CPE. :))

Já jsem někde četla, že tam je hodně chyb, ale už nevím kde, tak nevím.

Pár chybek tam bylo, ale hlavně myslím byly v klíči. Klíče jsou vždycky problematické. Kontrola tam není tak přísná jako u učebnice a tak leccos unikne. Učebnice je to ale velmi kvalitní taky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Pár chybek tam bylo, ale hlavně myslím byly v klíči. Klíče jsou vždycky problematické. Kontrola tam není tak přísná jako u učebnice a tak leccos unikne. Učebnice je to ale velmi kvalitní taky.

A já jsem si párkrát říkal, co to tam mají za blbosti v klíči!! :))

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.