Help for English

Relative clauses + word order

 

Dobrý den,

Jaký je rozdíl mezi těmito větami:

All the books which had pictures in them were sent to the little girl. All the books, which had pictures in them, were sent to the little girl.

A jaký slovosled zde bude správně:

he / late / to school / comes / every day

Díky!

he comes late to school every day. Tady by se hodilo be late He is late to school every day. (Kdyžtak opravu) :-)

Takže:

  1. He comes late to school every day.
  2. Every day(,) he comes late to school.

Když vypustím to “every day”, tak lze říct jen: “He comes late to school”.? (Ptám se, protože když jsem si zadal do Googlu “He comes to school late” našlo mi to 39 200 hitů, zatímco “He comes late to school” jen 14 500 odkazů.)

Mimochodem, neříká se spíš “He is late FOR school” namísto “He is late TO school”?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sinister vložený před 12 lety

Dobrý den,

Jaký je rozdíl mezi těmito větami:

All the books which had pictures in them were sent to the little girl. All the books, which had pictures in them, were sent to the little girl.

A jaký slovosled zde bude správně:

he / late / to school / comes / every day

Díky!

All the books which… – všechny knihy, co měly obrázky. Jaké knihy? Jen ty, co měly obrázky. Ostatní si nechali. Poslali jí jen ty, co měly obrázky.
All the books, which… všechny knihy. To, že měly obrázky, je jen navíc informace. Poslali jí prostě všechny.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sinister vložený před 12 lety

Takže:

  1. He comes late to school every day.
  2. Every day(,) he comes late to school.

Když vypustím to “every day”, tak lze říct jen: “He comes late to school”.? (Ptám se, protože když jsem si zadal do Googlu “He comes to school late” našlo mi to 39 200 hitů, zatímco “He comes late to school” jen 14 500 odkazů.)

Mimochodem, neříká se spíš “He is late FOR school” namísto “He is late TO school”?

Manner / place / time – proto spíš TO SCHOOL LATE.

Čili varianta: “He comes to school late every day” je lepší/přirozenější než “He comes late to school every day”?

Mockrát děkuji! :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sinister vložený před 12 lety

Čili varianta: “He comes to school late every day” je lepší/přirozenější než “He comes late to school every day”?

Mockrát děkuji! :)

Ano, přesně tak. kdyby ale bylo BE LATE FOR SCHOOL, tam už by to bylo něco jiného, tam by to bylo v tomto pořadí.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.