Help for English

CPE - Co se stane při nesplnění?

 

Ahoj,

ráda bych se zeptala jak to funguje, když člověk nesplní zkoušku? Jsou náhradní data, kde člověka přezkouší z té části, kde selhal a má tak možnost tu zkoušku dodělat nebo je jen jeden pokus a pokud se selže, musí se odznova? V takovém případě se platí znovu?

Upřímně, mám z toho hrůzu. Sice mi na stránkách Cambridge v tom rozřazovacím testu vyšlo, že mám jít na CPE (měla jsem plný počet bodů) a pracovala jsem na své AJ posledních pár let, 3 roky z toho žila v zahraničí, ale právě v tom je asi ten problém. S tou writing a speaking částí myslím, že nebudu mít problém, ale jak tak koukám na tu gramatiku (hlavně to Use of English atd.), mám pocit, že v téhle oblasti mám ještě prostor pro učení se. Jsem tu anglinu pochytila, ale člověk pochytí i chyby nebo taky nejsem zvyklá na tuhle formu učení se.

Co se učebnic na přípravu týče, koukala jsem v některých minulých vláknech jste doporučovali Objective Proficiency? http://www.cambridge.org/…Proficiency/?…

Jinak chystám se na jaře. Snad to bude dost času na přípravu…

Předem děkuji za rady.

Ne, když zkoušku nesplníte, prostě se na ni můžete zapsat znovu (za stejnou cenu, normálně se zase přihlásíte) a nebo to můžete navždy vzdát.

Určitě je dobré se na zkoušku aktivně připravovat, odposlouchaná angličtina nestačí, protože člověku opravdu spousta věcí unikne. Vyzkoušejte cvičné testy a uvidíte. Pokud budete někde na hranici, potom bych zvažoval spíš odložení zkoušky a intenzivní přípravu. Pokud cvičné testy budete dávat na cca 80 procent a více, nebál bych se a šel bych do toho.

Já mám takovou svoji teorii, že bych měl u cvičných testů mít Reading, UoE a Listening na 100%, abych měl 1) prostor pro chyby v Writing a Speaking a 2) prostor pro případnou nervozitu. :))

Tak ja mit takovou teorii o 100% tak bych neudelal nic :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 12 lety

Tak ja mit takovou teorii o 100% tak bych neudelal nic :-D

Taky je to jen teorie. :)) Mám ještě rok času a pak se ukáže praxe. ;-)

Děkuji mockrát za všechny odpovědi. Moc mě to uklidnilo, procent dosahuji již teď a to jsem si ještě nekoupila knížky na aktivnější přípravu, zatím šrotím dle internetu. Vida, 3 roky strávené vyměňováním plínek a otročením se vyplatily. :)) Avšak rozhodně přípravu nepodcením a poctivě se budu učit. Musím taky započítat nervy, které budu mít v ten den, že! :)

Zrovna jsem četla článek o změnách v CPE zkoušce. Myslíte, že budou nové učebnice nebo to nebude zas takový rozdíl a vyplatí se studovat podle starého modelu?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka vložený před 12 lety

Děkuji mockrát za všechny odpovědi. Moc mě to uklidnilo, procent dosahuji již teď a to jsem si ještě nekoupila knížky na aktivnější přípravu, zatím šrotím dle internetu. Vida, 3 roky strávené vyměňováním plínek a otročením se vyplatily. :)) Avšak rozhodně přípravu nepodcením a poctivě se budu učit. Musím taky započítat nervy, které budu mít v ten den, že! :)

Zrovna jsem četla článek o změnách v CPE zkoušce. Myslíte, že budou nové učebnice nebo to nebude zas takový rozdíl a vyplatí se studovat podle starého modelu?

Jak je řečeno už v článku, jedinou částí, která doopravdy vypadla, je doplňování stejného slova do tří odlišných vět, vše ostatní bylo zachováno, jen je to kratší. Takže myslím, že učebnice poslouží stejně dobře.
Ostatně primární přípravou má být určitě jako u všeho četba knih, poslech a sledování filmů… Když je pak člověk na určité úrovni, stačí mu, jako Markovi, podívat se na jeden dva cvičné testy, aby viděl, jak je zkouška strukturována a jde se na to. :))

Já opravdu doporučuji – pokud jsi ještě nedělala žádnou zkoušku – pozorně si přečíst, jak která část vypadá, nějaké tipy a rady, jak na to – třeba co se od tebe očekává, oni zkoušející rádi slyší (resp. chtějí slyšet) appropriate expressions, např. u porovnávání. Mělo by tady – na stránkách – toho být poměrně dost, kdyžtak přímo na Cambridge ESOL stránkách, abys nebyla zaskočená. Good luck!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.