Help for English

Určitý člen

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 12 lety

Asi jsem se špatně vyjádřil. Můj dotaz nesměřoval k členu. Jak jsem se díval na záznam ze zahajovacího ceremoniálu Olympijských her v Londýně tak jsem se tak pozastvil nad tím proč (a je tomu tak i nejspíš obecně) je u názvu státu Great Britain, když jak je známo a píšete je to název ostrova. Proto jsem dodal že je to nefér vůči Severnímu Irsku. Proč tam není The United Kingdom?

Třeba tam žádní Irové nezávodili..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chocolatka vložený před 12 lety

Třeba tam žádní Irové nezávodili..

Závodili nezávodili, název státu je The United Kingdom (of Great Britain and Northern Ireland)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 12 lety

Závodili nezávodili, název státu je The United Kingdom (of Great Britain and Northern Ireland)

:-) Asi jsem tam měla dát smějáčka ;-). Taky by mě zajímalo, proč použili jen Great Britain.

Jak správně se má číst člen " the USA, the United Kingdom"? Bude čteno tvrdě s ohledem na výslovnost první souhlásky, kterou vyslovujeme jako “JU…” nebo změkčeně jako “dí” s ohledem na psaní první souhlásky ?

Omlouvám se za chybičku – přirozeně, že hovořím o “samohláskách” ne souhláskách.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cevelikova vložený před 9 lety

Jak správně se má číst člen " the USA, the United Kingdom"? Bude čteno tvrdě s ohledem na výslovnost první souhlásky, kterou vyslovujeme jako “JU…” nebo změkčeně jako “dí” s ohledem na psaní první souhlásky ?

Obvykle | ðə |, ale může se říct i | ði: | pro zdůraznění.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od cevelikova vložený před 9 lety

Jak správně se má číst člen " the USA, the United Kingdom"? Bude čteno tvrdě s ohledem na výslovnost první souhlásky, kterou vyslovujeme jako “JU…” nebo změkčeně jako “dí” s ohledem na psaní první souhlásky ?

Výslovnost členu se vždy řídí tím, jak se začátek dalšího slova vyslovuje, ne píše.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.