Help for English

výslovnost event

 

Při průběhu hodiny několikrát zaznělo slovíčko event.
Výslovnost P.učitelky zněla i:vent
Opravil jsem ji,že by se to mělo vyslovovat ivent,alespoň podle článku a mých zdrojů které jsem si projel.
Bohužel jednou,když jsem ji opravil mylně mi zřejmě odmítá od té doby věřit.
Jak to tedy je?

Díky.

Zkuste slovník, jakýkoliv. A koukněte se, kde je přízvuk.

Můžete jí říct, paní učitelko, začněte číst články na helpforenglish.cz hezky od začátku :-) a ještě poznámka, když už budete někoho opravovat tak si musíte být 100% jist o správnosti opravy.

Je to samozřejmě / ****** /, jedna z klasických výslovnostních chyb. Souhlas s Martinem, je třeba si být stopro jistý, když chceš opravovat. Některé věci se pak těžko mění. :-)

Ad.: Můžeš paní učitelce ukázat tento článek: EVEN vs. EVENT.

Kdybych byl na jejím místě,raději bych zašel na internet a ukázal bych to,bohužel,ona si myslí své,když už učit,tak bez chyb 8-)

Třeba se paní učitelka jen nadechovala, aby dala pěkně důraz na v a tím prodloužila e , abyste slovo nevyslovovali se špatným důrazem na první slabiku :-).

To si nemyslím,po mé opravě zopakovala: ne,vyslovuje se to “ívent”
Lhod mi poté připoměla: Minule jste mě taky opravil a špatně,něco v tom smyslu …

A co jsi minule opravil špatně?

že earth se čte “írf” místo “rf”

měl jsem lhod zafixované v hlavě,že ea=í …

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 12 lety

že earth se čte “írf” místo “rf”

měl jsem lhod zafixované v hlavě,že ea=í …

Vidím tam v té přepsané výslovnosti F nebo mě snad šálí zrak?!?!?!?!!!!!!

A pokud to chceš vyřešit s tím EVENT, vytiskni si článek, navíc třeba i výslovnost z netu a před hodinou/po hodině za ní můžeš zkusit zajít a zeptat se jí, jaký je na to její názor…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 12 lety

Vidím tam v té přepsané výslovnosti F nebo mě snad šálí zrak?!?!?!?!!!!!!

Řekl bych, že Cheery jen nevěděl, jak tam dát θ, což se zde dá tlačítkem symbol při psaní příspěvku.

:-D
Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 12 lety

Řekl bych, že Cheery jen nevěděl, jak tam dát θ, což se zde dá tlačítkem symbol při psaní příspěvku.

Jen aby. 8-)

Nebudeme z toho dělat takovou vědu ne? :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.