Help for English

Audio kniha

 

Ahoj, jelikož o prázdninách pravděpodobně poletím do USA chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo nemohl doporučit nějakou audio knihu či rozhovory. Nemělo by to být moc složité. Jde mi o to pochytit správnou výslovnost a rozumět jim vše. Předem díky. Have a nice day guys!

Na to se vykašli, dívej se na americké seriály s titulky. :)

Co takhle vybrat odpovídající úroveň Oxford Bookworms a nějakou literaturu, která tě zajímá? Spousta těch knih má i audio verze. U rozhovorů se mnohem hůř koriguje úroveň a tím taky srozumitelnost pro lidi na nižší úrovni angličtiny.

Naprosto souhlasím s Honzou. Tedy pokud dotyčný/á nechce nějaké běžné fráze (hotel, restaurace).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martina vložený před 12 lety

Naprosto souhlasím s Honzou. Tedy pokud dotyčný/á nechce nějaké běžné fráze (hotel, restaurace).

A audioknihy snad poskytují jen běžné fráze?

Mě se na trénink poslechu zdají nejlepší podcasty – zadarmo, v různých úrovních obtížnosti, běžná mluva. Seriály sleduju taky, ale buď čtu titulky nebo půlce nerozumím. Když si pustím 3× za sebou pětiminutový podcast, má to pro mě větší efekt.

Audio knihy jsou dobrý, pokud se ti ty knihy nechce číst nebo pokud jezdíš dlouhé cesty autobusem a dělá se ti při čtení špatně. Jsou i hezky namluvené, ale v praxi takhle mluví málokdo. Pokud se chceš naučit běžnou mluvenou angličtinu, tak větší styk s realitou budou ty seriály. Ale pokud nejsi ještě na takové úrovni, tak rozhodně doporučuji ty podcasty. Na těch jsem začínala a díky nim jsem se dostala pak na lepší úroveň v poslechu. U mě to byly hlavně Bob&Rob Show a EnglishPod podcasty. Ale ty jsou teď už myslím oboje placené. Třeba se někdo ozve s neplacenými verzemi.

Moje kamarádka (úroveň cca A2-B1) si moc chválí http://www.listen-to-english.com (zdarma)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od maris vložený před 12 lety

Mě se na trénink poslechu zdají nejlepší podcasty – zadarmo, v různých úrovních obtížnosti, běžná mluva. Seriály sleduju taky, ale buď čtu titulky nebo půlce nerozumím. Když si pustím 3× za sebou pětiminutový podcast, má to pro mě větší efekt.

prosím tě mohl by jsi mi nějaké stránky zaslat?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od moznofarat vložený před 12 lety

prosím tě mohl by jsi mi nějaké stránky zaslat?

Kukni na můj profil, odkazy mám ve svých oblíbených webových stránkách.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.