Help for English

English Me!

Komentáře k článku: Výuková aplikace English Me!

 

Dobrý den, bude možné do budoucna při zkoušení slovíček psaním, zaškrtnou v nastavení zkoušení “tolerovat překlepy” jako to je u Word Manageru? Díky za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Wendy23 vložený před 11 lety

Dobrý den, bude možné do budoucna při zkoušení slovíček psaním, zaškrtnou v nastavení zkoušení “tolerovat překlepy” jako to je u Word Manageru? Díky za odpověď.

Zvážíme… záleží, jestli by taková věc neúměrně nezpomalovala celý proces zkoušení.

Díky moc za ten výborný nápad. Stal se ze mne úplný závislák! :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dasado vložený před 11 lety

Díky moc za ten výborný nápad. Stal se ze mne úplný závislák! :-)

Tak to jsem ráda, že nejsem sama a závisláků je více. Nejhorší je, že mě English Me nenechá v klidu ani v práci, což zavání průšvihem :-)

Ahoj, v sekci slovní zásoba, vynechaná přídavná jména – lze si přidat právě hledané (doplňované) slovíčko do košíku? Nepřišel jsem jak na to. Jinak super aplikace, určitě si objednám předplatné…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jirsuk vložený před 11 lety

Ahoj, v sekci slovní zásoba, vynechaná přídavná jména – lze si přidat právě hledané (doplňované) slovíčko do košíku? Nepřišel jsem jak na to. Jinak super aplikace, určitě si objednám předplatné…

V průběhu zkoušení to v současné době nejde, protože uvnitř textového políčka je vypnutý dvojklikový slovníček. Tento dvojklikový slovníček je vypnutý, protože dvojklik je poměrně běžnou možností úpravy textu v textovém políčku.

O možnostech, jak slovíčka do slovníku přidat uvažujeme.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Hudík vložený před 11 lety

V průběhu zkoušení to v současné době nejde, protože uvnitř textového políčka je vypnutý dvojklikový slovníček. Tento dvojklikový slovníček je vypnutý, protože dvojklik je poměrně běžnou možností úpravy textu v textovém políčku.

O možnostech, jak slovíčka do slovníku přidat uvažujeme.

Jde to, po dokončení zkoušení si klikni přehled/y a tam to jde. Ale překvapuje mne, že si v diskuzi nikdo nestěžuje, že se neplní databáze problematických slovíček. Já tam mám po týdnu jen jedno a rozhodně nejsem tak dobrý.

Dobrý den,

především chci moc poděkovat za English Me!, protože mě po letech procvičování AJ opět baví. A velmi rád jsem se stal jejím předplatitelem. Chtěl bych akorát zmínit jeden můj postřeh, s kterým třeba už i vy v budoucnosti sami počítáte. Bylo by super, když by především u gramatických testů (ale i u jiné problematiky, u které je to možné), byly někde poblíž odkazy na konkrétní články na HFE, které se danou problematikou zabývají a vysvětlují ji. Člověku by to usnadnilo vyhledávání a ušetřilo čas. Drobnost na konec: jako milovník statistiky bych byl rád, když by časem přibyla i nějaká detailnější statistika o mém učebním vývoji/posunu, nějaké pěkné souhrnné grafy a čísla úspěšnosti/chy­bovosti, porovnání oblastí, které mi jdou/ve kterých mám naopak slabiny, atd. Ale to je spíš už hodně okrajová záležitost a je mi jasné, že přednost mají momentálně důležitější věci.

Držím palce a ještě jednou děkuji!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Farfan vložený před 11 lety

Jde to, po dokončení zkoušení si klikni přehled/y a tam to jde. Ale překvapuje mne, že si v diskuzi nikdo nestěžuje, že se neplní databáze problematických slovíček. Já tam mám po týdnu jen jedno a rozhodně nejsem tak dobrý.

Systém jsem kontroloval, problematická slovíčka přibývají, pokud máte pocit, že se neplní seznam problematických slovíček, nahlaste to prosím jako Hlášení problému, tady by to mohlo snadno zapadnout.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Specs vložený před 11 lety

Dobrý den,

především chci moc poděkovat za English Me!, protože mě po letech procvičování AJ opět baví. A velmi rád jsem se stal jejím předplatitelem. Chtěl bych akorát zmínit jeden můj postřeh, s kterým třeba už i vy v budoucnosti sami počítáte. Bylo by super, když by především u gramatických testů (ale i u jiné problematiky, u které je to možné), byly někde poblíž odkazy na konkrétní články na HFE, které se danou problematikou zabývají a vysvětlují ji. Člověku by to usnadnilo vyhledávání a ušetřilo čas. Drobnost na konec: jako milovník statistiky bych byl rád, když by časem přibyla i nějaká detailnější statistika o mém učebním vývoji/posunu, nějaké pěkné souhrnné grafy a čísla úspěšnosti/chy­bovosti, porovnání oblastí, které mi jdou/ve kterých mám naopak slabiny, atd. Ale to je spíš už hodně okrajová záležitost a je mi jasné, že přednost mají momentálně důležitější věci.

Držím palce a ještě jednou děkuji!

Děkujeme za slova chvály, velice nás to těší.

Odkaz u testů je velice problematická záležitost, protože obvykle neexistuje článek, který by probranou látkou odpovídal.

Statistice bych se rád věnoval podrobněji. Tohoto problému se dotklo již vlákno: Štatistika naučených slov. Pokud máte nějakou konkrétní představu, můžete prosím založit samostatné vlákno do kategorie English me, tam to můžeme důkladně probrat.

Do současné doby používám k výuce angličtiny doplňkové programy Word Manager (WM) a Smart Tests (ST) a jsem s nimi naprosto spokojený! Co mě ale mrzí, že jste u obou programů pozastavili vývoj. Rozhodl jsem se vyzkoušet program English Me (testovací verzi) a myslím si, že je to skvělá cesta, kdy došlo ke spojení WM a ST do jednoho programu, který je navíc obohacen o nové funkce. Co velice oceňuji je možnost studia na cestách a kdekoliv, kde mám možnost se připojit na internet, výukový plán, vzorové věty, že je možnost si po dvojkliku přeložit neznámé slovíčko (kdy nemusím mít u programu zapnutý i slovník a pořád přepínat okna) a s ním dále i pracovat a doplňování do vět! Co však postrádám, jsou všechny ostatní funkce, které umožňují WM, ST a English Me zatím (?) ne.

Ve stručnosti:

  1. Propojení jednotlivých sekcí (Slovní zásoba, Gramatika, Obecné) číselnou zpětnou vazbou, abych si např. v gramatice u testových otázek mohl jednoduše prohlédnout, kolik jsem toho už ve výukovém plánu zvládl. Číselné označení počtu slovíček v jednotlivých lekcích, atd.
  2. Ikony znalostí.
  3. Různé filtry ať už při zkoušení slovíček, při výběru testů atp.
  4. Podrobnější statistiku (týdenní přehled mi nepřijde dostačující). Nedozvím se třeba kolik slovíček už umím, z jaké úrovně, atd.
  5. Při zkoušení slovíček mi např. chybí možnost změnit výslovnost na britskou + zobrazení výslovnosti.
  6. Když vytvořím lekci, nemohu ji potom už vymazat.

Atd.

K programu postrádám nějaký podrobnější manuál, kde bych se mohl více seznámit s filosofií celého programu. Např. by mě zajímalo, zdali se obsah kategorie testových otázek (Gramatika/Testové otázky) vztahuje k mé úrovni angličtiny? Chybí mi např. zobrazení, kolik otázek jsem už z dané kategorie testových otázek udělal tak jako je tomu v ST. Výukový plán mě postupně provede skrz všechnu slovní zásobu a gramatiku (testy a testové otázky), které odpovídají mé úrovni angličtiny, nebo musím např. gramatické jevy trénovat zvlášť? Je skvělé, že došlo k centralizaci slovní zásoby. U používání WM jsem si říkal, že by to bylo lepší řešení. Jen bych se nebál dát lidem pravomoc k tomu, aby mohli editovat nová slovíčka. Když si ponecháte možnost finálního schválení před tím, než slovíčko pustíte do databáze. Myslím si, že by Vám to šetřilo čas.

Máte v plánu do budoucna program English Me více propracovat třeba i o výše zmíněné připomínky? Stále totiž přemýšlím nad tím, zdali mám WM a ST opustit a přejít k English Me. Třeba byste mi mohli pomoci nějakými argumenty. Za pár dní mi skončí testovací verze a tak budu zatím vývoj programu sledovat na vašem webu.

Na závěr bych Vám chtěl poděkovat za to, co všechno děláte! Super!

Děkujeme za vyčerpávající příspěvek. Program je na začátku svého vývoje a rozhodně plánujeme se mu věnovat, přidávat a upravovat funkce. Na druhou stranu, k přidávání nových funkcí nechci přistupovat způsobem, že pokud to měl minulý program, automaticky to přidáme, u každé funkce se chceme zabývat tím jak zapadá do celkového konceptu English Me.

V současné době není k dispozici uživatelský manuál a jeho vytvoření se pokusím vyhnout. Cílem je vytvořit intuitivní systém a pokud je nějaká funkce nejasná, pravděpodobně by zasloužila přepracovat. Domnívám se, že filozofii programu předáváme na každé stránce/obrazovce programu, program by měly symbolizovat především tato dvě slova jednoduchý a rychlý.

Ze zmiňovaných námětů na vylepšení v současné době již řešíme Statistiku, a britskou výslovnost a rád bych je spustil do měsíce, ale nemohu to zaručit. Ohledně dalších bodů, všechny se v současné době zdají reálné, zároveň každý by si nejspíš zasloužil samostatné vlákno, abychom mohli každý připomínkovat.

Výukový plán mě postupně provede skrz všechnu slovní zásobu a gramatiku (testy a testové otázky), které odpovídají mé úrovni angličtiny, nebo musím např. gramatické jevy trénovat zvlášť?

Ano, výukový plán postupně vybírá všechny gramatické jevy, není nutné je procházet zvlášť.

Jen bych se nebál dát lidem pravomoc k tomu, aby mohli editovat nová slovíčka. Když si ponecháte možnost finálního schválení před tím, než slovíčko pustíte do databáze.

Slovník je pro nás naprosto klíčový, hýčkáme si ho a postupně vylepšujeme. Pokud by slovíčka přidávali uživatelé mohl by nastat problém s autorskými právy (nebudou to uživatelé kopírovat ze slovníku?), to by pravděpodobně znamenalo daleko více práce. Zároveň pokud by jsme do databáze ukládali “neutorizovaná” slovíčka, museli bychom při každém výpisu kontrolovat zda se slovíčko může zobrazit.

Stále totiž přemýšlím nad tím, zdali mám WM a ST opustit a přejít k English Me. Třeba byste mi mohli pomoci nějakými argumenty. Za pár dní mi skončí testovací verze a tak budu zatím vývoj programu sledovat na vašem webu.

Program English Me nabízí mnoho výhod oproti předchozím programům, většinu sám zmiňujete (propojení testů a slovníku, doplňování do vět, přístupný online), zmínil bych ještě propojení s HelpForEnglish, příkladové věty a výukové plány. Zároveň se jedná o zcela nový produkt. Pokuste se EM používat jako nový produkt, vyzkoušejte jiné postupy (než které fungovaly v WM a ST) a na základě této zkušenosti zvažte zda Vám zmiňované funkce chybí, zvažte své osobní preference a na základě nich se rozhodněte.

Pro mne má English Me! oproti WM a ST velkou přidanou hodnotu. Zvlášť v ST jsem nikdy nevěděla, jakou strategii zvolit na probírání testů, takže jsem to používala jako doplněk k tomu, co jsme brali v jazykovce. Tady mi vyhovuje, že mi to vyplivne sadu různorodých testů. Pokud bych měla říct, co postrádám:

  1. představovala bych si, že by mne to zařadilo do nějakého přibližného stupně, který by znamenal jakousi sadu toho, co mám absolvovat a já bych pak pomalu a postupně mohla postupovat a těšit se, že se někam posouvám. Ty stupně by samozřejmě byly přibližné, jistě by se třeba jejich náplň časem mohla měnit, ale byl by to jakýsi signál, že někam jdu.
  2. Vím, že tohle je trochu náročné, ale ve slovníku mi chybí předložky, s nimiž se v daném významu nějaké slovo pojí. Já jsem si ty slovíčka ve WM takhle editovala, abych se to slovo učila i s předložkou. A taky bych se přimlouvala za kolokace. Obojí je součástí testů, ale ve slovníku chybí.
  3. A třetí věc, která ale jistě není tak náročná. Taky mi vadí, že nejde vymazat novou lekci (v rámci pokusů jich tam mám vícero prázdných) a že po vytvoření ji už nemůžu nijak editovat – přejmenovat, přidat popisek a přidat slovíčka.

V každám případě je ta aplikace krok dobrým směrem a díky za ni.

Učím se pomocí WM i ST, ale jak psal kolega výše, jejich vývoj ?zatím? dostal stopku. Slibovali jste nové funkce a vylepšení obou programů a bohužel nic. Jsou tedy spuštěním English Me! opravdu odpískané nebo se můžeme ještě na něco těšit? ST jsem si kupoval před vánoci. Kdybych věděl o EnglishMe! asi bych si to rozmyslel, English Me! vypadá dobře.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jirka vložený před 11 lety

Učím se pomocí WM i ST, ale jak psal kolega výše, jejich vývoj ?zatím? dostal stopku. Slibovali jste nové funkce a vylepšení obou programů a bohužel nic. Jsou tedy spuštěním English Me! opravdu odpískané nebo se můžeme ještě na něco těšit? ST jsem si kupoval před vánoci. Kdybych věděl o EnglishMe! asi bych si to rozmyslel, English Me! vypadá dobře.

Jednoduše jsme se rozhodli, že je nutné jít trochu jiným směrem. Lidé používají čím dál více počítačů a mobilních přístrojů, a proto jsme usoudili, že aplikace, které se musí instalovat na stolní počítač, nemají budoucnost.

Navíc za námi nestojí žádný velký tým vývojářů, kteří by byli schopni optimalizovat tyto aplikace na neustále se měnící systémy a přístroje. Proto cesta směrem ‘online’ byla jediná smysluplná volba. English Me se můžeme věnovat na plno s vědomím, že ji bude moci používat více lidí. Vynikající je i neustálá zpětná vazba mezi uživateli, jakákoliv úprava a oprava se okamžitě projeví. Odpadá spousta práce s opravnými balíčky, testováním opravných balíčků apod.

Nicméně Word Manager i Smart Tests jsou nadále funkční, nově přidávaná slovíčka a testové otázky i jejich opravy se nadále stahují pomocí aktualizace. Pevně ale doufáme, že stávající uživatelé Word Manageru a Smart Testů postupně přejdou na English Me. Věříme, že už nyní má English Me podstatně ‘navrch’ a díky jeho dynamickému vývoji to bude doufáme každým dnem více znát.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.