Help for English

Překlad

 

Tohle je podle mě ukázková věta na použití future perfect.
“We should start working on our homework before we will have been sitting here for two hours.”

Tak to už vypadá jinak a pak by se to jistě dalo použít i na předchozí Michalovu větu: I have to finish my homework before I will have been here for two hours… Musím dokončit úkol dřív, než tady budu (strávím) dvě hodiny, tj. nemůže mi to trvat tak dlouho… Sice to stále zní trochu divně, ale smysl to již dává.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michal vložený před 11 lety

zkusím dát příklad nějaké situace: přijde ke mně spolužák a máme pracovat na DÚ …místo toho jen sedíme a povídáme si…a já např. po 15ti min. řeknu:

We should start working on our homework before we have been sitting here for two hours.

potřebuju vědět, jestli se v tomto případě může za BEFORE použít present perfect

Da, nicmene to co navrhuje Orim zni prirozeneji.

ok, díky…a když chci říct např.

“Až tady budu jeden rok,…” When I have been here for one year …

je to správně?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michal vložený před 11 lety

ok, díky…a když chci říct např.

“Až tady budu jeden rok,…” When I have been here for one year …

je to správně?

When I will have been here for one year…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

When I will have been here for one year…

WILL v časové větě? Spíš bych souhlasila s Michalem. Nebo mi něco uniká?

No jo, to je pravda. Hasty me… :-/

A není to stejný případ i ve větě výše? “I have to finish my homework before I will have been here for two hours.”

Odkaz na příspěvek Příspěvek od twilight vložený před 11 lety

A není to stejný případ i ve větě výše? “I have to finish my homework before I will have been here for two hours.”

Je to tak, měl by tam být jen present perfect.

Tak jsem se znovu podíval na články o časových větách a předbudoucím čase a opravdu tam stojí, že předbudoucí čas se v časových větách nepoužívá. So:

Present simple ve vedlejší větě, kdyby věta byla takto: I have to finish my homework before I leave.

S časovým údajem – present perfect: I have to finish my homework before I have been here for two hours.”

Right?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef vložený před 11 lety

Tak jsem se znovu podíval na články o časových větách a předbudoucím čase a opravdu tam stojí, že předbudoucí čas se v časových větách nepoužívá. So:

Present simple ve vedlejší větě, kdyby věta byla takto: I have to finish my homework before I leave.

S časovým údajem – present perfect: I have to finish my homework before I have been here for two hours.”

Right?

Right.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.