Help for English

angličtina pro nejmenší

 

Hezký den, k maturitě jsem se učila podle těchto stránek. Teď mám doma 5letého kluka a tak se chci zeptat, zda je možné sehnat rozumné CD či DVD s výukou AJ. Kurz jednou týdně mi přijde zbytečný. Drahý a děti se nic nenaučí. Takhle bych mohla pustit cd každý den opakovaně. Kamarádka mi navrhla Baby English a tím mne na tu myšlenku navedla. Děkuji moc všem za odpovědi či nápady. Katka

Nějaké nápady najdete tady, diskutovali jsme to před asi třemi měsíci. :-)

Zkuste se podívat na stránky Anglictina-hry.cz . Já zde pravidelně nakupuji DVD, CD a hry v angličtině pro své děti a musím říct, že je vše ohromně baví a občas koukám, co vše se již stihli naučit. Nevím sice, zda mají přímo nějaký výukový kurz, ale nám se osvědčilo právě sledování animovaných filmů v angličtině podpořené každodením opakováním anglických slovíček buď při hře (často využíváme různá pexesa) nebo jen tak mimochodem např. při umývání nádobí, oblékání apod. Praktikuji to tak již několik let, teď mám děti v páté a druhé třídě a učitelé je chválí za pěkné znalosti angličtiny. Mladší dcera dokonce často angličtinu používá sama od sebe, bez problémů reaguje na příkazy v angličtině a odpovídá na dotazy. Starší syn sice není až tak vstřícný, ale je to zřejmě tím, že když jsme s výukou začli, byl již ve druhé třídě, ale i tak když se setkal s rodilým mluvčím, dokázal odpovědět na základní otázky a neměl s porozuměním potíže. A to jsme se taky obešli bez drahých kurzů. Ještě se můžete zkusit podívat na YouTube, je zde spousta videí určených právě pro výuku dětí nebo na stránky BBC – CBeebies Home (tyhle stránky miluje naše dcera). Nebo zkuste Wattsenglish – v sekci Hry najdete kromě her rovněž zábavná výuková videa. Pokud si na něco ještě vzpomenu, tak to sem později připíšu.

Možná mohu doporučit trošku netradičí metodu, ale fugnující. A to,pořídit si třeba přes satelit nebo kabelovku nějaký anglický program s pohádkami, je jich opravdu hodně. Můj bratranec se takto naučil perfektně anglicky, ted už je dopsělý, ale když byl dítě, často se díval na cartoon networks a ten jazyk mu do hlavy vlezl sám a přirozeně. Ještě mě napadlo, nevím jak moc to může být pro dítě zábavné, ale pár videí i zde

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.