Help for English

Používání minulého infinitivu

 

Zajímalo by mne, zda je toto správně:

He was adored to have built the temple. He is suspected to have stolen the car. He is recognized to have contributed…

Mate mne, že bych tam vůbec nemusel dávat of/for atd. Mohu to takto libovolně používat? U přítomného už mi to tak nezní: He is adored to build the temple – je to ok?

Takto to používat nelze. Každé sloveso má vazbu (infinitiv, -ING, předložku), kterou musíte dodržet. Vždy se podívejte do slovníku. Minulý infinitiv mohu použít pouze u sloves, která se váží s infinitivem. :)

U Vámi zmíněných sloves můžete použít zamýšlenou konstrukci min.inf. ve formě předložka + HAVING + past participle.

Díky. Jen mi není jasné u suspect – běžně vídám “She is suspected to have killed”. Nebo co think – “he is thought to have been there”. U obou jsou předložky of, resp. about.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

suspected, thought… viz článek Trpný rod II – ‘The passive is said to be difficult.’

Aha, takže když je u suspect a recognize ve slovníku možnost somebody/something is thought to be somebody/something resp. suspect somebody/something to be/have something, má z toho člověk odvodit, že vazbu s infinitivem v pasivu tato slovesa umožňují (vazbu s jakýmkoli slovesem, nikoli pouze uvedenými BE a HAVE), kdežto adore, u kterého se nic takového nepíše, tuto vazbu neumí? Přiznám se, že mě nenapadlo takto postupovat…

To by mne také zajímalo..Uznávám, že “He was adored to have built..” nezní moc správně, ale jak to jinak poznat?

Něco je zde.

to, o čem píšu, je přece o názoru, o tom, co si kdo myslí, věří, předpokládá, říká, že je apod.

ADORE do této skupiny nespadá, tady je potřeba se řídit běžnými pravidly.
PEOPLE ADORE HIM FOR HIS ART – HE IS ADORED FOR HIS ART. To je klasický trpný rod. Ale
PEOPLE ADORE HIM FOR HAVING BUILT XXX – HE IS ADORED FOR HAVING BUILT XXX.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.