Help for English

Dotaz

 

Hoj, chci se zeptat, zda-li někdo neví, kolik existuje frázových sloves v angličtině. Díky za odpověď:)

Stránka UsingEnglish.com uvádí 3273 frázových sloves. Zdali se jedná o přesné číslo udávající skutečný počet frázových sloves v Angličtině, těžko říci.

http://www.usingenglish.com/…rasal-verbs/

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Josef vložený před 11 lety

Stránka UsingEnglish.com uvádí 3273 frázových sloves. Zdali se jedná o přesné číslo udávající skutečný počet frázových sloves v Angličtině, těžko říci.

http://www.usingenglish.com/…rasal-verbs/

z téhle stránky se je učím a nevšiml jsem si toho:D DÍK

Pokud sečteme všechny angličtiny (am,br,aus,ca…), je jich více než 5000. Přesné číslo však není známo, s ohledem na x dalších dialektů (to je čistě pro info). :-)

Supr, díky moc :) a to jsem si říkal, že se je chci všechny naučit :D těžký to oříšek asi

Odkaz na příspěvek Příspěvek od stovik vložený před 11 lety

Supr, díky moc :) a to jsem si říkal, že se je chci všechny naučit :D těžký to oříšek asi

Hlavně zbytečný. :-)

Nevím, přijde mi to stejné, jako se zeptat, kolik má angličtina podstatných jmen a chtít se je naučit všechny. Nebo kolik má angličtina idiomů a chtít se je naučit všechny. Tento přístup k učení nedoporučuji.

Berte to postupně. Pokud jste na úrovni PRE-INTERMEDIATE, učte se věci pro tuto úroveň, nějaká frázová slovesa, nějaké idiomy, nějaká podstatná jména, nějakou gramatiku… pokud jste na úrovni INTERMEDIATE, rozšiřte si zase adekvátně ty jednotlivé stránky slovní zásoby.

Není sebemenší důvod, proč by se člověk měl učit frázová slovesa nějak jinak než cokoliv jiného.

Nevím jestli je to zbytečný no.....dělám aj na VŠ a chtěl bych je prostě znát .)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od stovik vložený před 11 lety

Nevím jestli je to zbytečný no.....dělám aj na VŠ a chtěl bych je prostě znát .)

Naprostý souhlas s Markem a Luckou. Nemá smysl se je učit takto jako celek, to se vám stejně nepodaří. To už si můžete vzít rovnou slovník a učit se všechna slovíčka od A do Z. Nejlepší je učit se je postupně a snažit se je hlavně používat. Jinak se vám budou strašlivě plést…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od stovik vložený před 11 lety

Nevím jestli je to zbytečný no.....dělám aj na VŠ a chtěl bych je prostě znát .)

Nojo, ale je to jen zlomek anglické slovní zásoby a není o nic větší důvod znát VŠECHNA frázová slovesa než např. znát všechna přídavná jména začínající na M.

Prostě na frázových slovesech není nic zvláštního, nic důležitějšího než na čemkoliv jiném.

Takže co byste řekl studentovi, který by napsal obdobný dotaz:

Hoj, chci se zeptat, zda-li někdo neví, kolik existuje přídavných jmen začínajících na M angličtině. Díky za odpověď:)

a pak by napsal:

Supr, díky moc a to jsem si říkal, že se je chci všechny naučit těžký to oříšek asi

A vysvětlil by to:

Nevím jestli je to zbytečný no.....dělám aj na VŠ a chtěl bych je prostě znát .)

Souhlasím s tím, že jsou frázová slovesa důležitá, stejně jako přídavná jména začínající písmenem M. Ale učit se je postupně, v kontextu, tam, kde mají nějaký smysl. Ne izolovaně. 5000 frázových sloves určitě potřebovat nebudete ani ke zkoušce CPE ani ke státnicím na VŠ a už vůbec ne v praktickém životě.

OK OK OK OK…nikde jsem nepsal, že se je učím jako ze slovníku od A do Z…jediná otázka byla kolik jich je…Ale dík za komentáře… A nikdo mi nemůže bránit v tom, abych je znal všechny..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od stovik vložený před 11 lety

OK OK OK OK…nikde jsem nepsal, že se je učím jako ze slovníku od A do Z…jediná otázka byla kolik jich je…Ale dík za komentáře… A nikdo mi nemůže bránit v tom, abych je znal všechny..

Nikdo Vám nechtěl bránit. Jen jsem se snažil naznačit, že tento přístup k učení angličtiny není nejlepší. Učte se ale samozřejmě, jak uznáte za vhodné.

Já vím, že to není správný způsob :) thanks

Odkaz na příspěvek Příspěvek od stovik vložený před 11 lety

Já vím, že to není správný způsob :) thanks

Ono je to opravdu zbytečné, vždyť se většina z nich dá vysvětlit z kontextu. Pokud jde o používání, taky každý rodilý mluvčí používá jen určitou skupinu podle toho kde žije, v jakém prostředí pracuje apod. Nebylo by efektivnější učit se je z knih a seriálů z oblastí, které využiješ? Jakmile se ta frázová slovesa našrotíš a nebudeš je používat, v poměrně krátké době se ti vykouří z hlavy. Jestli si chceš za každou cenu rozšiřovat slovní zásobu, nauč se třeba všechny předpony a přípony.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.