Help for English

Answer for

 

Prosím, co přesně znamená answer for. Jedná se o frázové sloveso? Myslím si, že to znamená “zodpovídat za někoho”, ale četla jsem větu “I can't answer for her” a bylo to přeloženo jako “nemohu se na ni spolehnout” Díky za odpověď

né, “I can't answer for her” je že nemůžete odpovídat za ni, ne? Kde jste to četla? A v jakém to bylo kontextu? (což je tu hlavní)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

né, “I can't answer for her” je že nemůžete odpovídat za ni, ne? Kde jste to četla? A v jakém to bylo kontextu? (což je tu hlavní)

Taky mě to zaujalo a zamotalo hlavu. Je to z malé knížky (formát slovníčku) “Přehledná gramatika” od nakladatelství INFOA – Anglická frázová slovesa nebo tak nějak. Bohužel ji nemám u sebe.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gera vložený před 11 lety

Taky mě to zaujalo a zamotalo hlavu. Je to z malé knížky (formát slovníčku) “Přehledná gramatika” od nakladatelství INFOA – Anglická frázová slovesa nebo tak nějak. Bohužel ji nemám u sebe.

Nebylo to v žádném kontextu, jenom překlad této věty. Asi se jim vloudila chybička. Ale vrtalo mi to hlavou. (Tyhle malé knížky vyšly už před lety, ale byly šikovné do kapsy).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.