Help for English

z intermediate k fluent

 

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu k záležitosti, která mě hodně trápí. Od školky se učím anglicky, bývala jserm v tom jako dítě hodně dobrá, pak jsem se hodně rychle dostala na intermediate level, ale po opuštění gymplu a přechodu na sš jsem hodně zaostala. Nikdy jsem se neučila gramatiku a spíš jsem se řídila jakýmsi jazykovým citem a intuicí, ale ted na to dojíždim. Začala jsem ve 23 letech koukat na sitcomy a chodit ven s rodilými mluvčími, na podzim se chystám do zahraničí na delší pobyt a občas si udělám test na tomto foru, půjčuju si knížky v aj, ale chybí mi nějakej systém postupu nebo návod jak a jak často se učit jazyk, abych pozorovala zlepšení (nějak jsem se nikdy neučila nic), ale tu AJ bych fakt chtěla po tolika letech umět plynule a dost válčim i s gramatikou a vším, mluvím o všem s kýmkoli, ale dost špatně gramaticky…

Děkuju předem

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mysshka vložený před 11 lety

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu k záležitosti, která mě hodně trápí. Od školky se učím anglicky, bývala jserm v tom jako dítě hodně dobrá, pak jsem se hodně rychle dostala na intermediate level, ale po opuštění gymplu a přechodu na sš jsem hodně zaostala. Nikdy jsem se neučila gramatiku a spíš jsem se řídila jakýmsi jazykovým citem a intuicí, ale ted na to dojíždim. Začala jsem ve 23 letech koukat na sitcomy a chodit ven s rodilými mluvčími, na podzim se chystám do zahraničí na delší pobyt a občas si udělám test na tomto foru, půjčuju si knížky v aj, ale chybí mi nějakej systém postupu nebo návod jak a jak často se učit jazyk, abych pozorovala zlepšení (nějak jsem se nikdy neučila nic), ale tu AJ bych fakt chtěla po tolika letech umět plynule a dost válčim i s gramatikou a vším, mluvím o všem s kýmkoli, ale dost špatně gramaticky…

Děkuju předem

možná třeba existuje nějaká učebnice, která se tímto problémem zabývá?

Přesouvám do sekce Ostatní.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mysshka vložený před 11 lety

možná třeba existuje nějaká učebnice, která se tímto problémem zabývá?

V podstatě se dá říci, že jakákoliv dobrá učebnice vám s tímto problémem pomůže, pokud nechcete využít třeba nějakého speciálního kurzu či soukromého lektora. Myslím, že by se pro vás hodily knížky od Betty AZAR – ty první tři na stránce (black, blue a red). Ale samozřejmě můžete vyzkoušet jakoukoliv jinou alternativu, i když si myslím, že nějakou pomoc lektora budete potřebovat… alespoň třeba konzultaci. Zkuste se podívat na recenze dalších titulů tady na stráckách v sekci Recenze. Třeba sem ještě někdo přispěje s dalšími nápady a doporučeními.

Mňa by zaujímalo v čom sa odlišujú knižky od Betty Azar od iných autorov a či tie knižky sú vhodné aj na samoštúdium ? A zaujímavé je, že tie levely sa od seba líšia aj cenou. Ďakujem.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mycroft vložený před 11 lety

Mňa by zaujímalo v čom sa odlišujú knižky od Betty Azar od iných autorov a či tie knižky sú vhodné aj na samoštúdium ? A zaujímavé je, že tie levely sa od seba líšia aj cenou. Ďakujem.

Odpověď například Zde, poslední příspěvek od Romana Svozílka.

Kdy studovat? Denně, jinak se k plynulosti nedostaneš. A lektor by určitě k zahození nebyl, aspoň na chvíli. Aby ti řekl kde máš slabiny a na co se máš zaměřit.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.