Help for English

"hovorová english"

 

zdravím, vím, že tady je spousta výborných článku nejen o hovorové angličtině apod. Hledám něco kde jsou po kupě veškeré fráze a tipy, triky a ostatní know how co se používá při normální komunikaci na veřejnosti – jak si objednat jídlo atd :) je to tu někde po kupě ? nebo nemáte jiný tip na stránku/knihu? :) děkuji

Přesouvám do sekce Ostatní.

Ahoj, náhodou mi známá nedávno jeden takový slovník ukazovala. Je to podle mě hodně šikovné. Jmenuje se mluvník a vydává ho Lingea. Je tam plno frází a různých spojení a je celkem neobvykle udělaný. Vždycky si najdeš slovo, třeba auto, a u něho máš všemožné věty a spojení které s tím slovem souvisí. Věřím, že to nemusí vyhovovat každému, ale podle mě je skvělý. Určitě to stojí alespoň za nahlédnutí v knihkupectví. :) http://www.lingea.cz/…mluvnik.html

Mluvník od Lingey mám doma, zatím jsem tam žádnou konkrétní frázi nehledala, ale je to moc zajímavé i jenom tak pročítat.

Podle obrázku ten mluvník vypadá moc dobře :) zamýšlím koupi.. no hledal jsem přesněji něco podle čeho bych se učil nějak efektivně ..nejen podle abecedy apod :) ..spíše podle nějakých úrovní či podle jednotlivých každodenních situací

Koupit si mluvník (máme doma ruský stejného vydavatele a práší se na něj) je stejné jak si koupit slovník a myslet si, že se čtením v něm něco naučím. Někdo ano, já potřebuji doplňkové aktivity k zafixování. Popřemýšlel bych o English Vocabulary in Use samozřejmě té správné úrovně. Recenze je zde: http://www.helpforenglish.cz/…e-elementary
Učit se konkrétní „fráze“ (vycházím z „jak si objednat jídlo atd „) je neefektivní, je potřeba trénovat různé věty abyste si na základě naučeného uměl sestavit větu co právě potřebujete. English Me obsahuje hromadu vět zkuste se kouknout tam.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.