Help for English

Odborná Aj

 

Ahoj, mám za úkol vypracovat prezentaci životní prostředí atd… No a chtěl jsem se zeptat, jestli píšu dobře : Časopis newsweek sestavil žebříček firem nejšetrnějších firem k životnímu prostředí. the magazin newsweek compiled rank of firm which are the most environmentally friendly. Děkuji :)

návrhy:
Newsweek magazine – obrácený slovosled a bez členu s velkým písmenem
compiled a rank -člen
firms – množné číslo

dal bych přednost přivlastňovacímu pádu: rank of the most environmentally friendly companies(firms)

Děkuji :) Takže Newsweek magazine complied a rank of the most environmentally friendly companies? Diky moc :)

Podle mne ano.Klidně nechte firms, to je ok.

Děkuji :) A jestli ještě mohu. Nástava rozšiřévání ozonové díry. Set expansion of the ozone hole. Myslím, že ok, ne? :)

No pokud vím, tak ozonová díra není možná úplně to přesné, protože dochází přesněji řečeno ke ztenčování ozonové vrstvy.
Já bych dal něco ve smyslu:
The ozone layer is getting thinner.

Myslím, že na určitých míste díry jsou ne? :) Každopadně díky za ztenčování :)

Vím, že na katedře fyziky se na mě moc pěkně nedívali za pojem ozonová díra, ale to je samozřejmě na Vás. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.