Help for English

Větné členy

 

Ahoj, rád bych se zeptal na větné členy v následujících třech větách:

I want him to help me. (Jakým větným členem je zájmeno “he” a infinitiv “to help me”?) – “him” bych určil jako přímý předmět.

I persuaded him to see a doctor. (Jak by se určilo “him” a “to see a doctor”?) – ehim" bych určil jako přímý přímý předmět.

John is easy to please. (“easy” a “to please”.) – “easy” bych určil jako subject complement

Děkuju!

V těchto větách se obě části berou jako předmět. Tedy HIM jako předmět a TO HELP ME je nominal clause. To samé s tím doktorem.

EASY TO PLEASE je celé subject complement, je to adjective phrase, EASY je head, TO PLEASE je postmodifier, opět clause.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

V těchto větách se obě části berou jako předmět. Tedy HIM jako předmět a TO HELP ME je nominal clause. To samé s tím doktorem.

EASY TO PLEASE je celé subject complement, je to adjective phrase, EASY je head, TO PLEASE je postmodifier, opět clause.

Mockrát děkuji! :)

Mohl bych mít ještě jeden “šťouravý” dotaz?

Pokud mám větu:

“An agreement is difficult to reach.” tak se celé “difficult to reach” rovněž bere jako subject complement? Nebo ne?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radim45 vložený před 11 lety

Mockrát děkuji! :)

Mohl bych mít ještě jeden “šťouravý” dotaz?

Pokud mám větu:

“An agreement is difficult to reach.” tak se celé “difficult to reach” rovněž bere jako subject complement? Nebo ne?

Myslím, že ano. Ale je možné, že jsem už v syntaxi vyšel ze cviku. Proč šťouravý?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.