Help for English

prostředním tlačítkem myši nelze otevřít odkaz v novém panelu

 

Ve firefoxu jsem zvyklý někdy otevírat odkazy na nových záložkách kliknutím prostředním tlačítkem myši na příslušném odkazu. Na stránkách HFE toto nefunguje (=nic se nestane). Je pak potřeba poněkud neohrabaně na odkazu pravým tlačítkem vyvolat pop-up menu a na něm aktivovat Otevřít odkaz v novém panelu.
Jelikož mám nainstalovaný no-script plugin, chvíli jsem experimentoval a zjistil jsem, že když zakážu javascript z domény ajax.googleapis­.com, proklikávání linků prostředním tlačítkem začne fungovat. Problém je, že v tomto režimu nelze psát soukromé zprávy a přispívat do diskuzí, protože zmizí tlačítka včetně toho pro odeslání zprávy/příspěvku.

Dalo by se to nějak “pořešit”, aby zmíněný javascript od google neblokoval prostřední tlačítko?

Díky.

Taky jsem si všim, u mě to teda není prostřední tlačítko, ale ctrl + levý, to bude ale jen kosmetickej detail. Jsem zvyklej co potřebuju pootvírat rychle s ctrl najednou a tady to trvá hodinu, teda né hodinu, ale tak minimálně o takový 2 sekundy dýl. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 11 lety

Ve firefoxu jsem zvyklý někdy otevírat odkazy na nových záložkách kliknutím prostředním tlačítkem myši na příslušném odkazu. Na stránkách HFE toto nefunguje (=nic se nestane). Je pak potřeba poněkud neohrabaně na odkazu pravým tlačítkem vyvolat pop-up menu a na něm aktivovat Otevřít odkaz v novém panelu.
Jelikož mám nainstalovaný no-script plugin, chvíli jsem experimentoval a zjistil jsem, že když zakážu javascript z domény ajax.googleapis­.com, proklikávání linků prostředním tlačítkem začne fungovat. Problém je, že v tomto režimu nelze psát soukromé zprávy a přispívat do diskuzí, protože zmizí tlačítka včetně toho pro odeslání zprávy/příspěvku.

Dalo by se to nějak “pořešit”, aby zmíněný javascript od google neblokoval prostřední tlačítko?

Díky.

Díky za zprávu. Z ajax.google­apis.com stahujeme jQuery, a bez něj tady nebude fungovat daleko víc věcí. Druhý problém může být, že by přispívání do diskuze mělo být přístupné bez zapnutého JS.

Nevíš prosím, alespoň orientačně, jestli je tato chyba od začátku nové verze HFE, nebo zda jsem to rozbil v poslední době?

Připadne mi, že je to od nové verze HFE. (Totiž již delší dobu mi připadlo, že někdy mi nefunguje to prostřední tlačítko, a až díky podnětu jiné uživatelky HFE jsem si uvědomil, že se ta potíž vyskytuje právě na těchto stránkách.)

Je zajímavé, že mně to funguje.

Děkuju za odpověď. Chybu pravděpodobně způsobuje knihovna Twitter Bootstrap, konkrétně se jedná o Issue: #7118

Je tam několik zdrojáků, dokonce pull request, ale megnutý to zatím není. Budu se na to muset pořádně podívat, co se tam děje.

Vyzkoušej to prosím nyní, zlobí to ještě?

Teď už mi to jde (alespoň ve Firefoxu ve WinXP).
Paráda. Dík.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.