Help for English

present perfect and past simple

 

Dobrý den, měla jsem dnes v písemné práci tuto větu:

Woman has lived without money for the last ten years, and HAS WRITTEN a book about experiences called My life without money.

Jde mi o to jestli by místo zvýrazněného HAS WRITTEN nemohl být past simple? pochopila jsem tuto část, že ji prostě napsala v minulosti. Byla by věta s minulým časem špatně?

Moc děkuji za pomoc :)

Patři tam present perfect protože
- váže se to k časovému údaji for the last 10 years
- ta věta vypovídá o výsledku, kterým je ona napsaná kniha – je tady, můžeme si ji koupit a číst (tedy pokud je to tak myšleno, co zřejmě je… :-) )

Děkuji, já to právě pochopila tak, že žije bez peněz posledních deset let a napsala knihu.. Jen jsem chtěla vědět, jestli to není přinejmenším diskutabilní, protože mi chybí půl bodu, abych test splnila.. O:-) Děkuji:)

Myslím, že trochu diskutovat by se o tom dalo, kdyby tam třeba ještě navíc byl nějaký časový údaj (třeba “last year”). Ale ten předpřítomný se tam zkrátka hodí nejvíc. :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.