Help for English

přepis zvuku

 

Existují programy, které umí přečíst text. Nevíte někdo o nějakém, který by dokázal opak (zvuk přepsat do textu)? Mám anglickou audio povídku („The Flat Edge Of The Earth“ by Brian Smith and Terry Bisson) a nepodařilo se mi k ní sehnat psanou podobu. Tohle by byl asi jediný způsob, jak z ní pochopit víc, než jen „kostru“. Předem díky za pomoc…

Existuje software, který to umí, používají ho třeba nevidomí. Ale cena začíná na 20 000 Kč, a to vím o verzi, která umí češtinu. Řekla bych, že kvůli jedné povídce se to nevyplatí. Zkusím někde najít, jak se ten program jmenuje…

tethalka:
na co by byl nevidomým text? Myslela jste asi pro hluché. :)

Leiah:
vzhledem ke složitosti problému se obávám, že účinnost takového programu bude hodně malá, ne li nulová.

Spíš se o to víc učte, aby jste tomu rozuměla jednou sama. :)

na co by byl nevidomým text? třeba když diktují něco, co potřebují mít v psané podobě. tedy samozřejmě že to nečtou, ale mohou diktovat do počítače e-maily a tak. je to program, který se používá i pro přepisy rozhovorů, ale primárně se vyvíjel právě pro nevidomé (studovala jsem speciální pedagogiku, tak o tom něco tuším :-) ),neslyšícím by z toho přepisovače mohl vylézt nesmyslný text, vzhledem k tomu, že většinou mají špatnou výslovnost,

A co se s někým domluvit, že Ti to přepíše?

To by si dal, je to dost dlouhé. :-)
…Ale všem díky…

Tak jsem se dostala s poslechem na konec a zjistila jsem, že jsem to vůbec nepochopila (a nevím, jestli konec, nebo celé). Asi se opravdu budu muset víc učit :-)
Jinak, kdo by si to chtěl poslechnout, nebo i spoustu jiných povídek, mp3 ke stažení jsou na:
http://www.sffaudio.com/?…
8-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.