Help for English

Would like to

 

Zdravím ako presne sa prekladá WOULD LIKE TO?

Rád by som alebo Chcel by som? – na chcel by som by som povedal I would want. a na rád by som would like

MOJE OTAZKY: **1.Bol by som rád keby si bol mojim priateľom.

  • I would like you to be my friend alebo I would be happy if you were my friend.**
  • ak to neznamená to prvé, tak čo táto veta potom znamená?*

2. I would like you to help him

Bol by som rád keby si mu pomohol? alebo I would be happy if you helped him.

jak sa prekladajú také vety čo idú Ako I want you to go to the shop ale teraz to poviem: I would like you to go to the shop. – jak to preložíte?

Ako preklad možno použiť aj rád by som aj chcel by som :-)
I want you to go to the shop = Chcem aby si išiel do obchodu
I would like you to go to the shop = Chcel by som aby si išiel do obchodu

ROZDIEL
I would like you to help him = Chcel by som aby si to urobil – aby si mu pomohol, čiže prosím ťa urob to (vyjadrujem moje želanie)
I would be happy if you helped him = Ak by si mu pomohol, tak potom by som bol rád / potešilo by ma keby si mu pomohol (ale je na tebe či to urobíš – vyjadrujem len ako sa budem cítiť ak sa to stane)

a ešte k tomu I would want
Nedá sa to použiť v tom istom zmysle ako I would like!!! aj keď sa to dá preložiť rovnako – chcel by som

I would like je to moje želanie
I would want je časť podmienkovej vety

I would like to go there = Chcel by som tam ísť (je mojím želaním tam ísť, asi tam aj pôjdem, urobím všetko preto aby som tam išiel)
I would want to go there (if Sue were going too.) = Chcel by som tam ísť (ak by bola splnená nejaká podmienka – v tomto prípade ak by Sue tiež išla), ale nechcem (pretože podmienka splnená nie je – Sue nejde)

Čiže SUMA SUMÁRUM :-)

I would like = želám si aby
I would be happy = Bol by som rád / šťastný (keby)
I would want = Chcel by som (niečo) (keby)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.