Help for English

Výslovnost členu THE

 

Znám pravidlo o výslovnosti členů A/AN Pokud slovo před kterým je čeln se vyslovuje jako samohláska, tak je tam AN (an orange, an heir atd), pokud jako souhláska tak A (a hair, a car)

První dotaz, bere se v angličtině Y jako souhláska nebo samohláska? A YAK, AN YAK ???

To samé by mělo platit i pro určitý člen, tzn výslovnost (di:) nebo (d) podle toho jestli zní souhláska nebo samohláska. Jak je to ale u slov začínajících E a výslovností (i:)? Je mi jasné, že je THE ELEPHANT (di: elefant), ale jak je to např s THE EAGLE? Je to také (di: EAGLE) nebo (d EAGLE). Nebo např. slove THE EAR?

Záleží vždy na ČTENÉ/VYSLOVENÉ samohlásce (jedná se ryze o jev fonetiky, nikolo pravopisu). Slovo “yak” se vyslovuje na začátku s fonémem /j/, proto bude “a yak”.

Eagle i ear se na začátku vyslovují shodně s /i:/, proto tam bude prodloužená verze, tudíž /di:/.

A YAK je správně – píšete sice samohlásku Y, ale VYSLOVUJETE souhlásku J, a to je to důležité. Stejné je to např. i u A UNIVERSITY – píšu U, vyslovuju J.

HAIR je nepočitatelné, před tím se neurčitý člen nepoužívá

To s určitým členem máte správně – di: eagle

Teď koukám, že jsem byl o něco pomalejší… :-)

A HAIR je správně. Ovšem ve významu (jeden) vlas či chlup.

Např.: There was a hair in my soup.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radim45 vložený před 11 lety

A HAIR je správně. Ovšem ve významu (jeden) vlas či chlup.

Např.: There was a hair in my soup.

Díky, uvědomil jsem si to až pak… samozřejmě když už jsem nebyl na počítači – jak jinak :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.