Help for English

Murphy

 

Myslíte, že v Murphyho učebnici (English grammar in use) je veškerá potřebná gramatika pro zkoušku FCE, a tudíž tato učebnice plně postačuje na přípravu? (Samozřejmě z pohledu gramatiky… je mi jasné, že na slovní zásobu atd. se musí využívat další zdroje)

Pokud hovoříte o té modré, ta je opravdu zhruba pro úroveň B1-B2. Když ji ale porovnám s FCE Language Practice (M.Vince), tak v druhé zmíněné je gramatiky mnohem víc a nadto nejen, že obsahuje ještě část na rozvoj slovní zásoby, která “mimochodem” využívá probranou gramatiku, ale ještě jsou všechna cvičení přímo ve stylu FCE. :)

Aha… zajímavé… o téhle jsem asi ještě neslyšel, ale vypadá opravdu užitečně. Takže pro gramatiku na FCE byste doporučoval spíše tuto publikaci? Jen jsem si všiml, že Murphy má 380 stran, a je zaměřen pouze na gramatiku, a učebnice M.Vince má srovnatelný počet stran (342) ale slibuje i bohatou slovní zásobu ze všech oblastí. Jak to mám chápat? ‘Nešidí’ trochu výklad gramatiky na úkor slovní zásoby? Já bych totiž chtěl publikace primárně kvůli té gramatice… slovní zásoba je sice hezký bonus, ale opravdu je v tomto případě u mě až na 2. místě. A co říkáte na http://www.helpforenglish.cz/…-certificate ? Děkuji za názor ;)

Všechno, co dále napíšu je jen můj dojem a vlastní zkušenost. ;-)

Murphy má veliký rozsah gramatiky, ale jeho cvičení mi vždycky přišla všechna “na jedno brdo”. :) Výklad má ale velice dobře srozumitelný.
Vince dává větší důraz na formu cvičení, aby byla opravdu ve stylu testů.

Nedokážu Vám to říct v tuto chvíli nějak konkrétně, ale měl jsem pocit, že naopak Vince dokáže podchytit některé gramatické problémy lépe než Murphy, soustředěněji, vypíchnout, co je podstatné. Murphy spoustu věcí roztáhne na několik lekcí, u kterých se budete chvílemi skoro nudit.
Musíme mít ale také na paměti, že Murphy je spíše úroveň Intermediate, kdežto Vince je téměř o jednu výše (nedá se to samozřejmě říct nějak striktně).

Ještě dodám, že Vince napsal ještě gramatiky pro A2, B1 (ta je více srovnatelná s Murphym) a C1&C2. Používám všechny, ať už pro sebe či studenty a všichni jsme spokojeni. :)

Tu knihu v odkazu neznám, takže o ní nemohu nic říct. :)

Opravdu mockrát děkuji za rady, byly mi velice užitečné. Už jsem si Vinceho stáhl a je to opravdu parádní kniha. Doporučil byste na úspěšnou přípravu k FCE ještě něco? Např. nějaký jiný titul zabývající se dalšími věcmi, nebo nějaké poslechové cvičení?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michal vložený před 11 lety

Opravdu mockrát děkuji za rady, byly mi velice užitečné. Už jsem si Vinceho stáhl a je to opravdu parádní kniha. Doporučil byste na úspěšnou přípravu k FCE ještě něco? Např. nějaký jiný titul zabývající se dalšími věcmi, nebo nějaké poslechové cvičení?

Já používám pro studenty “Past Papers”, tedy staré oficiální FCE testy. Předpokládám, že pokud jste už na úrovni B1-B2, tak běžně sledujete filmy a seriály s titulkama, posloucháte angl. rádio nebo písně, muzikály, audio books a pod.. Takže co spíš potřebujete, je znát formát části Listening, zvyknout si na jednotlivé styly (krátké rozhovory, dlouhý monolog atd.) :)

Filmy a seriály sleduji jen v angličtině (ale jen s anglickýma titulkama, bez nich tomu ještě nejsem schopný pořádně porozumět) + písničky (u nich si dohledávám lyrics), čtu anglické časopisy (Bridge) a když je možnost tak kníhy (The old man and sea, How I won the war+pár dalších)… trochu problém mám s mluvením, protože kolem sebe nemám moc lidí, co umí perfektně anglicky, a rodilého mluvčího neznám žádného, takže si moc nepokecám :( Ale ty ‘Past papers’ by mi mohly pomoct, protože jak jsem slyšel, tak jde hlavně o to dostat do sebe tu filozofii zkoušky… tzn. jaký typ otázek tam je atd.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michal vložený před 11 lety

Filmy a seriály sleduji jen v angličtině (ale jen s anglickýma titulkama, bez nich tomu ještě nejsem schopný pořádně porozumět) + písničky (u nich si dohledávám lyrics), čtu anglické časopisy (Bridge) a když je možnost tak kníhy (The old man and sea, How I won the war+pár dalších)… trochu problém mám s mluvením, protože kolem sebe nemám moc lidí, co umí perfektně anglicky, a rodilého mluvčího neznám žádného, takže si moc nepokecám :( Ale ty ‘Past papers’ by mi mohly pomoct, protože jak jsem slyšel, tak jde hlavně o to dostat do sebe tu filozofii zkoušky… tzn. jaký typ otázek tam je atd.

To mohu potvrdit, nastudujte si tipy a triky, co se po vás vlastně bude chtít, všechno najdete buď zde: Jak úspěšně složit zkoušku FCE nebo zde.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Já používám pro studenty “Past Papers”, tedy staré oficiální FCE testy. Předpokládám, že pokud jste už na úrovni B1-B2, tak běžně sledujete filmy a seriály s titulkama, posloucháte angl. rádio nebo písně, muzikály, audio books a pod.. Takže co spíš potřebujete, je znát formát části Listening, zvyknout si na jednotlivé styly (krátké rozhovory, dlouhý monolog atd.) :)

Dobrý den, můžu se zeptat, kde se dá stáhnout ta kniha od M.Vince? Děkuji:-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.