Help for English

Essay

 

Dobrý den Minuly týden jsme dostali za úkol vytvořit essay a tak bych se chtěl zeptat jestli to co jsem stvořil se dá považovat za essay.

The dark side of Dr. Jekyll In my essay i will try to delineate the whole personality of Dr Jekyll. Dr Jekyll looks at the first sight like a good man.He is kind, clever, ambitous and he has as everyone his own whims.

He lives traditional life but noone knows that Dr Henry Jekyll is not the person he seems to be. Somewhere deep down in his heart rises horrible desires.He did not want to show his bad side to people so he was trying to divide his bad side to someone else.Which is probably first evidence that he is not that good as he seems to be.

After some time dr Jekyll has created potion which changed him to the diffrent kind of people.His newself was more awful and powerful than he was expected.His newself called Mr Hyde was terrible,cruel and he had not any capacity for good.Mr Hyde was created as a monster so it is not suprising that he acted like one.Time after time Mr Hyde got stronger and stronger with every drank potion.In the end he did not need a potion to change.He was already strong enough to take control under body.And in this time dr Jekyll got know that his little experiment is completely out of control.He realised what terrible mistake had he done so he decided to end their lifes…

What about now? Have you changed your opinion about personality Dr Henry Jekyll?Who was truely responsible for crimes? Monster or creator?

Diky za odpověď :)

In my essay i will try… – “já” se v angličtině píše vždy jako velké I

He lives traditional life but noone knows – Zvýrazněné slovo můžete psát buď “no one” nebo “no-one”, ale nikdy ne dohromady

His newself was more awful and powerful than he was expected – Buď můžete říci “than he expected” – než on (Dr. Jekyll) očekával, nebo “than it was expected” – než bylo očekáváno (trpný rod)

And in this time dr Jekyll got know… – Místo “got know” bych použil spíše “noticed”, nebo “realised”.

He realised what terrible mistake had he done… – Správně je "He realised, what terrible mistake he had done. Jedná se o tzv. nepřímou otázku, kde se tázací slovosled mění na oznamovací

Trochu jsem to taky prošel:

like everyone (ne ‘as’)..navíc si nejsem jistý, zda lze ‘whims’ takto použít

nevím co chcete říct tím ‘and he had not any capacity for good’ ale má být ‘he didn’t have'

in this time – neznám, dle mého špatně, kdyžtak mě prosím opravte

at this time = nyní

at the time = tehdy (myslím že to je to co jste chtěl ve své větě říct)

dle mého má být “what a terrible mistake”

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Scorpio vložený před 11 lety

Trochu jsem to taky prošel:

like everyone (ne ‘as’)..navíc si nejsem jistý, zda lze ‘whims’ takto použít

nevím co chcete říct tím ‘and he had not any capacity for good’ ale má být ‘he didn’t have'

in this time – neznám, dle mého špatně, kdyžtak mě prosím opravte

at this time = nyní

at the time = tehdy (myslím že to je to co jste chtěl ve své větě říct)

dle mého má být “what a terrible mistake”

To “had not” jsem chtěl také opravit, ale pak už jsem to ztratil :-) “What a terrible mistake” už přece v textu je. Myslím, že by tam mělo být “at the time, nebo "at that time”.

Ještě jsem si všiml jedné chyby: Have you changed your opinion about personality Dr Henry Jekyll? – Chybí předložka OF (personality OF Dr. Jekyll)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 11 lety

To “had not” jsem chtěl také opravit, ale pak už jsem to ztratil :-) “What a terrible mistake” už přece v textu je. Myslím, že by tam mělo být “at the time, nebo "at that time”.

Ne, v textu je ‘what terrible mistake’…bez členu ‘a’

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Scorpio vložený před 11 lety

Ne, v textu je ‘what terrible mistake’…bez členu ‘a’

No jo, vidíte to. Já když si čtu nějaký podobný text s chybami, tak se mi stává, že ten mozek si to prostě automaticky opraví… A pak si nevšimnu, co tam vlastně doopravdy je. :-)

Moc děkuji za vaší pomoc :) mohu ještě otázečku jestli by se tento text jak jste ho tak nějak pročítali dal považovat za essay?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od exchange vložený před 11 lety

Moc děkuji za vaší pomoc :) mohu ještě otázečku jestli by se tento text jak jste ho tak nějak pročítali dal považovat za essay?

Určitě ano. Když opravíte ty chyby, tak to bude moc pěkný esej na zajímavé téma.

Možná bych ale ještě pozměnil následující věty:

He was already strong enough to take control under body.And in this time dr Jekyll got know that his little experiment is completely out of control

Zdá se mi totiž, že si tak trochu protiřečí. V jedné píšete, že už byl dostatečně silný na to, aby měl nad svým tělem kontrolu (do textu bych mezi “under” a “body” doplnil slovo HIS, jelikož před slovem “body” by měl být nějaký determinátor), a v druhé píšete, že si v této době uvědomil, že jeho experiment se naprosto vymkl kontrole. :-)

Musím se přiznat, že nevím, JAK bych to změnil, ale zdá se mi, že ty věty si zkrátka protiřečí

Třeba: He thought he was already strong enough......,ho­wever, found out (that) his little......

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Scorpio vložený před 11 lety

Třeba: He thought he was already strong enough......,ho­wever, found out (that) his little......

Dobrý nápad. Ale ten podmět bych přece jen vyjádřil – HE found out.

Dobře :) mockrát děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.