Help for English

Doplňování časů

 

Dělal jsem si toto cvičení na doplňování časů → http://www.englishlearner.com/…ngaroo.shtml a některé odpovědi mi nejsou úplně jasné i když jsem tu přečetl snad každý článek o časech, někde mi připadá, že je možné použít víc možností nebo tomu prostě pořádně nerozumím :)

Cvičení si můžete udělat taky, budu rád za každé vysvětlení :)

  1. U šestky jsem doplnil předminulý čas had seen, ale má být jenom “saw”, přitom se předtím neviděli…
  2. U 11tky bych klidně dal was ducking jakože se krčil, ale opět má být jen ducked.
  3. U 12tky bych dal was bouncing, ale má být jenom bounced
  4. U 14tky bych dal jenom left, ale správně je was left
  5. U 16tky a 19tky jsem dal was driving a were making, ale taky je tam minulý čas
  6. U 21 nechápu proč je follows

Zkusím odpovědět jak to vidím já:

  1. saw – není to podobné jako s nepoužíváním předpminulého času s předložkou before?? (v některých případech)
  2. právě že ducked = se skrčil, was ducking by bylo, že se krčil
  3. bounced on him = skočil na něj (jen jednou)
  4. was left – nevím proč :-)
  5. drove home = odjel domů
  6. taky jsem doplnil were making :-)
  7. follows mně připadá v pořádku

U té 8 by mě opravdu zajímalo jak to má člověk poznat, že po něm skočil a neskákal :-) to samé u 10 že odjel a nejel domů a řeba po cestě nenavštívil nemocnici :)

Je to divné, ale napsal jsem k jednotlivým řádkům správná čísla, aby to sedělo s čísly v testu, ale nějak se to samo přečíslovalo, takže např 8 má být 12 atd…

Možná že kdyby po něm skákal, už by neodjel :-) Jel domů a po cestě navštívil nemocnici, potom ano, ale takto mi to smysl nedává, sedí mi tam prosté “drove home and visited…” jedna činnost po druhé…

Na to left už jsem přišel (snad) :) ve slovníku je “be left” = zůstat, takže zůstal ležet :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jura1992 vložený před 11 lety

Na to left už jsem přišel (snad) :) ve slovníku je “be left” = zůstat, takže zůstal ležet :)

No jo, jenže v těch slovnících je to dle mého ve významu, že nám něco zůstane napřiklad: Is there any bread left? Zůstal nám nějaký chleba?

No a ještě je tam jedno “be left” a to znamená “být ponechán, zůstat” :)

Myslím, že je to základní použití slova leave, ne?
She was left there. Nechali (zanechali) ji tam.
She was left with two kids. Zůstala se dvěma děckama.
atd…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 11 lety

Myslím, že je to základní použití slova leave, ne?
She was left there. Nechali (zanechali) ji tam.
She was left with two kids. Zůstala se dvěma děckama.
atd…

No ale když se na tu 14tku podíváš, napsal bys tam taky jenom left kdybys neznal správný výsledek? Proč bych nemohl napsat → She left with two kids? :)

A ta 11tka to mi taky pořád není jasné :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jura1992 vložený před 11 lety

No ale když se na tu 14tku podíváš, napsal bys tam taky jenom left kdybys neznal správný výsledek? Proč bych nemohl napsat → She left with two kids? :)

A ta 11tka to mi taky pořád není jasné :)

No já jsem si to udělal celé..a dal jsem tam jednoznačně He was left, protože on rozhodně nebyl činitelem toho děje, je to v podstatě trpný rod. Nechali ho ležet, zůstal tam ležet, viz to, co jsme psal.
Určitě ducked, není tam důvod dávat průběh. jak už bylo napsáno, jeden děj za druhým. Ostatně pod entry 5:
http://oaadonline.oxfordlearnersdictionaries.com/…ionary/leave

He left(,) lying… = odešel, ležíc … což je nesmysl, že? Což mi ovšem nezabránilo to tam poprvé napsat. :-)
He was left lying = nechal(i) ho (tam) ležet

Jedenáctku jsem taky napsaa v průběhovém, ale zdá se, že tady se asi moc průběhový nepoužívá – ve smyslu “shrbit se, sklonit se”, připadá mi to, jako by se to řídilo dokonavostí…

Na tu 11tku jsem se ptal ještě svého rodilce a odpověděl jen toto → I think you can say MADE or WERE MAKING. Udivuje mě, že si to myslí a to je navíc ještě učitel :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jura1992 vložený před 11 lety

Na tu 11tku jsem se ptal ještě svého rodilce a odpověděl jen toto → I think you can say MADE or WERE MAKING. Udivuje mě, že si to myslí a to je navíc ještě učitel :)

Myslíš tím devatenáctku ve cvičení, doufám? Já si taky myslím, že tam může být oboje… :-)

A jo, spletl jsem si to, ano 19tku :)

Jinak díky všem za odpovědi :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.