Help for English

She’s going to cry / She’s going to be crying

 

V teste sme mali takúto vetu s dvomi možnosťami:

She’s very emotional. She’s going to cry /She’s going to be crying.

Správna je prvá možnosť. Ale priznám sa, že nerozumiem tej druhej možnosti ? Je to gramaticky nesprávne alebo kde je problém ? Dík za každú odpoveď.

Mě to druhé přijde tak,že to vyjadřuje,že bude brečet (do předu to má “naplánované” She is going to be crying when you come např: Ale je to čistě můj názor co mě hned teď napadl :) A zní to dosti zvláštně :D

Myslím, že důvod je jednoduchý. Jedna z možností jak vyjádřit budoucnost je použitím vazby GOING TO a za ní se používá infinitiv. V tomto případě lze zřejmě z okolností a z toho, že je emotivní rozpoznat, že se tak stane, proto ‘She is going to cry.’
She's going to be crying…tuto možnost neznám. Např. She will be crying when you come home. už by šlo klidně použít. .

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Scorpio vložený před 11 lety

Myslím, že důvod je jednoduchý. Jedna z možností jak vyjádřit budoucnost je použitím vazby GOING TO a za ní se používá infinitiv. V tomto případě lze zřejmě z okolností a z toho, že je emotivní rozpoznat, že se tak stane, proto ‘She is going to cry.’
She's going to be crying…tuto možnost neznám. Např. She will be crying when you come home. už by šlo klidně použít. .

she will cry
she will be crying

she's going to cry
she's going to be crying

Všechny tyto věty jsou možné, jen mají každá své místo, kontext, důvod.

Rozdíl mezi druhou a čtvrtou je stejný jako rozdíl mezi první a třetí. Nechce se mi rozepisovat základní principy rozdílu will/going to, ani mezi prostým a průběhovým, ale myslím, že to obecně chápete :-)

Priznám sa, že mi ale nie je jasný rozdiel medzi 3. a 4. možnosťou.

K pochopení je třeba mít jasno v rozdílu mezi WILL a GOING TO a prostým a průběhovým časem, přesně jak psal Roman.

Budoucí průběhový čas
Budoucí časy

V některých situacích je úplně jedno, jestli dáš GOING TO nebo WILL, rozdíl se stírá.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

K pochopení je třeba mít jasno v rozdílu mezi WILL a GOING TO a prostým a průběhovým časem, přesně jak psal Roman.

Budoucí průběhový čas
Budoucí časy

V některých situacích je úplně jedno, jestli dáš GOING TO nebo WILL, rozdíl se stírá.

Aha ! Asi to už pomaly začínam chápať. :-) Len ma trochu zaskočila tá forma " to be crying". Ešte raz ďakujem.

Kým sa mi to uleží a vyjasní v hlave, občas to chvíľu trvá :-D

A já děkuju za rozšíření obzoru :-).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.