Help for English

Gerund / To infinitive

 

V učebnici pro děti (Oxford Heroes 3) se vysvětluje tento gram. jev pomocí přehledu, kde na str. 17 autoři uvádí (jen to, co mi přijde jako chyba):

We use the infinitive after some verbs:
forget – remember – …

We can use a gerund or an infinitive after:
try – …

U FORGET a REMEMBER přece funguje obojí, jen se mění význam. U TRY se používá obojí, ale význam je taky jinej.

Nevyjadřuji se k tomu, že gerundia se mají dávat dle autorů takové knihy pro méně pokročilé právě po slovesech MIND a SUGGEST. Jistě by jim stačilo ENJOY a FINISH. Aby se to moc nezkomplikova­lo, imho.

Jsem s těmito rozpaky sám?

We can use a gerund or an infinitive after
try
V té knížce by mělo být kdy se jak co používá,ale když je to pro děti,tak si asi myslí,že to takový význam nemá.

Já bych musela vidět celý kus té gramatiky, abych se k tomu mohla vyjádřit. V učebnicích se většinou gramatika “nabaluje”, u začátečníků se nevysvětluje celý jev, pokud je složitý, kolikrát to jsou jen náznaky toho, s čím se student setká v budoucnu. Záleží na tom, jak je to celé podané.

Mě by to celkem vadilo (:

Souhlasím s Chocolatkou – jestli je to Oxford Heroes 3, tak je to tedy nejspíš už třetí úroveň té řady? V předchozích je tato gramatika nebo ne? Asi to mělo nějaký důvod, proč to takto “rozdělili”.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.