Help for English

Jak se učit když slovíčka umím ?

 

Zdravím, název vlákna je poněkud zvláštní ale nevěděl jsem jak to vystihnout. Hodně lidí se ptá na to jak se učit slovíčka a jejich výslovnost, já jsem ale jiný případ. Slovíčka i výslovnost umím celkem dobře, slovní zásobu mám hodně rozšířenou z her a seriálů a když se najde nějaké slovíčko co bych neznal tak si ho nějakým (ani mně neznámým způsobem :D) odvodím. Co ale neumím je slepit ty slovíčka a poskládat je do věty.

Potřeboval bych se tedy učit nějak, kde bych se nekladl důraz na výuku slovíček ale právě na ty věty, ve všech časech, otázky, odpovědi, procvičit si ukazovací zájmena atd.

Vůbec nic mě nenapadá, na výuku slovíček je toho na netu celkem hodně v různých podobách, ale na celkové věty se mi nic nedostalo.

Díky za každou radu :)

Na netu něco musí být, co se týče výuky, slovíčka jsem dal sem tam, hlavní bylo vysvětlit gram. jevy :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od codek vložený před 11 lety

Zdravím, název vlákna je poněkud zvláštní ale nevěděl jsem jak to vystihnout. Hodně lidí se ptá na to jak se učit slovíčka a jejich výslovnost, já jsem ale jiný případ. Slovíčka i výslovnost umím celkem dobře, slovní zásobu mám hodně rozšířenou z her a seriálů a když se najde nějaké slovíčko co bych neznal tak si ho nějakým (ani mně neznámým způsobem :D) odvodím. Co ale neumím je slepit ty slovíčka a poskládat je do věty.

Potřeboval bych se tedy učit nějak, kde bych se nekladl důraz na výuku slovíček ale právě na ty věty, ve všech časech, otázky, odpovědi, procvičit si ukazovací zájmena atd.

Vůbec nic mě nenapadá, na výuku slovíček je toho na netu celkem hodně v různých podobách, ale na celkové věty se mi nic nedostalo.

Díky za každou radu :)

Vypadá to, že se potřebujete zaměřit hlavně na gramatiku. Slovosled: www.helpforenglish.cz/…amovaci-vety www.helpforenglish.cz/…v-anglictine

Přítomné časy: www.helpforenglish.cz/…y-cas-prosty www.helpforenglish.cz/…as-prubehovy

Minulé časy: www.helpforenglish.cz/…y-cas-prosty www.helpforenglish.cz/…t-continuous

Budoucnost: www.helpforenglish.cz/…budouci-casy

Článků a všelijakých pomůcek na zájmena je tu hodně, nebudu sem dávat všechny odkazy. Myslím, že dále již můžete hledat sám.

Důležité je vědět, jaké jste (alespoň přibližně) úrovně. Pokud jste začátečník, je tu Kurz pro začátečníky: www.helpforenglish.cz/…y-mapa-kurzu

Pokud se chcete naučit pořádně gramatiku, já bych doporučil:

1.Výše zmíněný kurz pro začátečníky či zdejší články zaměřené na gramatické jevy (většinou v sekci gramatika)

2.Dělat psané testy na internetu (prostě do googlu zadáte Modal verbs test nebo Present perfect test apod.)

3.Dělat vlastnoručně vyrobené mluvené testy – nejlepší pro zapamatování- prostě si věty z psaných testů nahrajte česky, vždy mezi nimi vynechte nějaký čas. Pak si to puste a každý den překládejte. Až nebudute koktat a překládat věty plynule – což časem přijde, máte vyhráno.

4.Pokud vás napadne věta a řeknete si, jak bych to vlastně gramaticky anglicky poskládal, tak si to poznamenejte a vypátrejte nebo se tady zeptejte.

Done. :-)

Zkus si udelat tento odhad slovicek a dej sem svuj vysledek. At vime kolik tech slovicek opravdu umis a mame alespon odhad tvoji urovne. Jinak se hure radi.

I would suggest moving this thread to the proper section so that it is more transparent.

Přesouvám do Ostatní.

Sledujete li seriály, ale nemluvíte, pak jde o velký rozdíl mezi pasivní a aktivní znalostí.
Autor BoE na to má toto cvičení: v textu co studenti již dobře znají, vymaže důležitá slova (obraty) a studenti je, za jeho české pomoci, doplňují.
Pokud máte problém poskládat větu, tak mně pomohlo zautomatizovat skládání jednotlivých slov za sebe: podmět + sloveso + atd.viz odkazy na slovosled výše.
Zde http://www.breakingnewsenglish.com/all.html máte archiv podcastů, zhruba poslední rok u každého podcastu pod LISTEN bývá i „MP3 (20Qs)“ což znamená 20 otázek k článku. Pouštějte si je a snažte na ně odpovídat. V sekci PRINT si je můžete vytisknout vč. dalších aktivit.
Pokud potřebujte něco jednoduššího tak, na PŘECHODNOU dobu než se rozmluvíte, mne napadá jen nějaká hodně stará učebnice z knihovny ve které jsou i cvičení na překlady z CZ do ENG. Hromadu česko – anglických vět v MP3 obsahuje DRUHÝ díl (vedlejší věty) Nepustila. (http://www.njs.cz/…e-anglictiny)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 11 lety

Zkus si udelat tento odhad slovicek a dej sem svuj vysledek. At vime kolik tech slovicek opravdu umis a mame alespon odhad tvoji urovne. Jinak se hure radi.

http://testyourvocab.com/result?… ale byly tam celkem obtížné, to sem si teda věřil víc :D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od codek vložený před 11 lety

http://testyourvocab.com/result?… ale byly tam celkem obtížné, to sem si teda věřil víc :D

Tak tj tak zhruba uroven B1. To, co radi Jakub je urcite dobry plan. Ale nad urovne B1 s tou gramatikou zatim nezachazej, dokud se nedoucis vice slovicek. Dale si muzes cist vsechny clanky a overovat si nabyte znalosti v testech zde na webu. Ber to postupne od tech s ruzovnym prouzkem, pres zluty az k modremu. Pokud se na to budes citit, muzes se pote pustit do clanku a testu s cervenym.

Pokud nebudes rozumet nejakemu gramatickemu jevu ani po jeho dukladnem prostudovani, vzdy se muzes zeptat na zdejsim help foru.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.