Help for English

Three x Free

 

Dobrý den. Občas se člověku stane, že zamrzne na zcela úplně nepochopitelných věcech, což se stalo mně :-). Mám problém (dlouuho trvající problém) s výslovností číslovky “three”. Občas mi to vyzní jako Free a občas jako “tree” a občas něco, co ani nevím co je :-). Možná to taky bude tím, že jsem spletl dohromady US trojku s VB trojkou :-(. Jak jsem tak vypozoroval, tak obě mají jiný způsob vyslovení.Nemáte někdo něco jako pomůcku pro způsob správné výslovnosti..? Ostatní číslovky jsou o.k., ale ta trojka, děs.

Díky, Standa.

No, myslím, že ten rozdíl nebude v UK x US. Rozdíl je ve výslovnosti písmena “f”. To anglické -th se zde vyslovuje stejně jako např. u členu “the”. U slova “free” je to zkrátka obyčejné “f”, u slova “three” je to takové to anglické F, které se vyslovuje s jazykem mezi zuby. :-)

Zkuste tento článek: THINK or SINK? (výslovnost). U TH používáte k vyslovení jen zuby, kdežto u F zuby i ret a to je ten rozdíl. Vezměte si zrcátko a kontrolujte si, zda máte jazyk mezi zuby. Kombinace TH a R je těžká, zkoušejte nejprve vyslovit jen THR a pak přidejte / ** /.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Zkuste tento článek: THINK or SINK? (výslovnost). U TH používáte k vyslovení jen zuby, kdežto u F zuby i ret a to je ten rozdíl. Vezměte si zrcátko a kontrolujte si, zda máte jazyk mezi zuby. Kombinace TH a R je těžká, zkoušejte nejprve vyslovit jen THR a pak přidejte / ** /.

Děkuji, za rychlou reakci :-) Švábenský

ozacek: To anglické -th se zde vyslovuje stejně jako např. u členu “the”.

To opravdu ne, určitý člen se vyslovuje se znělým TH → / * /, číslovka tři má neznělé TH → / * /.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daniel Müller vložený před 11 lety

No, myslím, že ten rozdíl nebude v UK x US. Rozdíl je ve výslovnosti písmena “f”. To anglické -th se zde vyslovuje stejně jako např. u členu “the”. U slova “free” je to zkrátka obyčejné “f”, u slova “three” je to takové to anglické F, které se vyslovuje s jazykem mezi zuby. :-)

O.k. díky, Standa

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

ozacek: To anglické -th se zde vyslovuje stejně jako např. u členu “the”.

To opravdu ne, určitý člen se vyslovuje se znělým TH → / * /, číslovka tři má neznělé TH → / * /.

Dobrá, díky za opravu.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.