Help for English

dát přednost v jízdě

 

Za pomoci googlu jsem našel spojení “give the right of way”, opravdu se to tak používá nebo je lepší použít něco jiného?

Vo význame “dať prednosť v jazde” sa v

  1. BrE používa: “give way
  • You have to give way to traffic coming from the right.
  • Light vehicles will give way to other light vehicles from the right.
  1. AmE používa: “yield (to another car)”
  • Vehicular traffic shall yield the right of way to other traffic lawfully using the intersection.
  • If you are approaching a junction with a major road, you must yield to other traffic.
  1. Videl som však už aj vety s použitím spojenia “give right of way to other traffic”.

Failure to give right of way immediately can endanger you.

Našiel som ešte vetu, v ktorej máme mix slov:

At a ‘YIELD’ sign you aren't required to stop, but must give way to other traffic.

Ponúkam ešte ako perličku podstatné menoright of way” vo význame “prednosť v jazde”. Príklad použitia:

The “right-of-way” is something you give, not something you take. If another driver refuses to yield, always give the right-of-way for safety's sake…

Ako (takmer) stále platí, tak aj tu, jednu vec vieme vyjadriť rôznymi spôsobmi. Možno ma niekto ešte doplní :-P

V Highway Codu velmi často používají:
give prority to other vehicles..

https://www.gov.uk/…s-184-to-190

V dopravní značce “dej přednost v jízdě” (otočený trojúhelník) mají v Anglii nápis “GIVE WAY”.
Tohle na mne taky párkát zezadu křičeli, když jsem na úzké cestě na svém kole (kochajíc se) zavazel a měli problém mě předjet.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Therabit vložený před 11 lety

V dopravní značce “dej přednost v jízdě” (otočený trojúhelník) mají v Anglii nápis “GIVE WAY”.
Tohle na mne taky párkát zezadu křičeli, když jsem na úzké cestě na svém kole (kochajíc se) zavazel a měli problém mě předjet.

Po takovém zážitku už si to člověk opravdu pamatuje, vždycky vzpomenu na Cimrmanovu paruku. :)

(BTW.: kochajíc sekochaje se :) )

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.