Help for English

correcting of the sentences

 

To be honest
I was going to help you but as soon as you went away I could not already find you then.
Upřímně,
Měl jsem v plánu ti pomoct, ale jakmile jsi odešla, nemohl jsem tě pak už najít.

You should do the excercise 4, why didn´t you do it?
Měl jsi udělat cvičení 4, proč jsi ho neudělal?

I should have helped her. – Měl jsem ji pomoct ( ale nepomohl)
I should have done it. – Měl jsemto udělat (ale neudělal)
I should do it but I didn´t . Měl jsem to udělat, ale neudělal (Jen říkám,že jsem to měl udělat)

You should have helped her Steve! but you have´nt / you didn´t ?
Měl jsem ji pomoct Steve! ale neudělal jsi to! ( haven´t je správně,je to tak? :-) )

Thanks

Should + přítomný čas = měl bys to udělat (od ted v budoucnosti)

Should + have done = měl si to přece udělat, bylo by to správné!

Be supposed to = měl si to udělat, bylo to tvé zadání

Nikoliv, didnt. Je to jasná minulost, v nějakém bodě v minulosti o kterém se bavíme jí měl pomoct, ale neudělal to. Tehdá, tam.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 11 lety

Should + přítomný čas = měl bys to udělat (od ted v budoucnosti)

Should + have done = měl si to přece udělat, bylo by to správné!

Be supposed to = měl si to udělat, bylo to tvé zadání

Nikoliv, didnt. Je to jasná minulost, v nějakém bodě v minulosti o kterém se bavíme jí měl pomoct, ale neudělal to. Tehdá, tam.

Protiřečení.
I should + přítomný čas = I should do it – Měl by jsi to udělat
Ale také měl jsem to udělat.

PS: Chtěl jsem použít didn´t, ale když jsem viděl have done, tak jsem se zamyslel,díky :-)

Súhlasím s korekciami, ktoré urobil Kubo. Moje vysvetlenie v krátkosti :-D

1) PRÍTOMNOSŤ až BUDÚCNOSŤ

  • I should do sth –> Mal by som to urobiť (od bodu od kedy to poviem začína povinnosť plynúť až do nejakého bodu v budúcnosti, kedy to vykonám, či nie)

2) MINULOSŤ

  • I should have done sth –> Mal som urobiť niečo. (ale ja som to neurobil, teraz to ľutujem – nikto to odo mňa ani nemusel ani očakávať)
  • I was supposed to do sth –> Mal som niečo urobiť, bolo to očakávané, že to urobím, preto som to urobil, alebo neurobil. Vetou chceme dať najavo, že nejaká takáto povinnosť existovala. Veľmi nás nezaujíma, či sa činnosť vyjadrená slovesom (v tomto prípade DO) odohrala. Dôležitejšia je pre nás informácia povinnosti nejakej akcie.

Pridávam ešte jeden postreh. V prvej vete sa mi nepáči jej posledná časť

...... I could not already find you then.

Namiesto COULD by som určite použil WAS (NOT) ABLE TO, keďže vyjadrujem nie všeobecnú schopnosť (general ability), ale konkrétnu (a specific success in the past).

Cheery:
1) výše psané opravy ohledně SHOULD jsou správné, minulost se opravdu nedá vyjádřit bez minulého infinitivu. :)
2) ALREADY = dříve, než se čekalo – nejsem si úplně jistý, že bych to použil v této větě

Marecek:
COULD NOT = NOT BE ABLE TO. To, o čem mluvíš ty se týká pouze kladných vyjádření. :)

jj díky :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Cheery:
1) výše psané opravy ohledně SHOULD jsou správné, minulost se opravdu nedá vyjádřit bez minulého infinitivu. :)
2) ALREADY = dříve, než se čekalo – nejsem si úplně jistý, že bych to použil v této větě

Marecek:
COULD NOT = NOT BE ABLE TO. To, o čem mluvíš ty se týká pouze kladných vyjádření. :)

Franto: Máš pravdu. Moja chyba :-8 Vôbec som si neuvedomil, že tu opisujem zápor :-) Stane sa, no …nemalo by sa :-8

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marecek vložený před 11 lety

Franto: Máš pravdu. Moja chyba :-8 Vôbec som si neuvedomil, že tu opisujem zápor :-) Stane sa, no …nemalo by sa :-8

Prosímtě, já už nasekal bot! :) To se stane každému! ;-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.