Help for English

Being invited

 

Ahoj, mám pár dotazů:

  1. Ann really likes being invited to dinner parties (proč ne “… likes to be invited” ..... vždyť je to normální trpný rod, ne?)
  2. I doubt whether you have any sunny days (proč ne " … I doubt that you have …" např. I doubt that you are clever … je správně, ne? )
  3. The house was too expensive to buy it.

Tady mám dva dotazy
- proč ne “… too much expensive”?

  • můžu vynechat “it” na konci věty?
  1. Toothbrush is for cleaning your teeth with (můžu tady vynechat to “with” na konci?)
  2. Perhaps, this is why so many people go in for birds or fish as pets.
  • Můžu použít jen “go for” místo “go in for”?

Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Johny vložený před 11 lety

Ahoj, mám pár dotazů:

  1. Ann really likes being invited to dinner parties (proč ne “… likes to be invited” ..... vždyť je to normální trpný rod, ne?)
  2. I doubt whether you have any sunny days (proč ne " … I doubt that you have …" např. I doubt that you are clever … je správně, ne? )
  3. The house was too expensive to buy it.

Tady mám dva dotazy
- proč ne “… too much expensive”?

  • můžu vynechat “it” na konci věty?
  1. Toothbrush is for cleaning your teeth with (můžu tady vynechat to “with” na konci?)
  2. Perhaps, this is why so many people go in for birds or fish as pets.
  • Můžu použít jen “go for” místo “go in for”?

Díky

1.obojí je dobře. Po like může být ING nebo TO infinitiv.
2.může tam být i that..význam se moc nezmění
3. moc drahý (much expensive) x až moc drahý ( too much expensive)
4.with na konci se mne zdá nepřirozené myslím, že a toothbrush
5.go in for je něco jiného než go for ..go in for je něco je hrozně baví, go for, že do toho jdou, že s tím spíše začnou

K té trojce, je to klasická vazba, co může následovat po přídavném jménu.

Too expensive to buy
Too big to fit in the hole
Too smart to go there
Too beautiful to be unhappy

Tzn. příliš adjective (jaký), aby něco “udělal”. Myslím, že je tady někde článek.

Já bych u 4. with rozhodně nevynechal. Např. definice hned v prvním bodu článku, s tou věcí se to dělá, nedělá to ona sama. http://www.helpforenglish.cz/…ucelove-vety

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 11 lety

Já bych u 4. with rozhodně nevynechal. Např. definice hned v prvním bodu článku, s tou věcí se to dělá, nedělá to ona sama. http://www.helpforenglish.cz/…ucelove-vety

Ano, ta věta by musela být např.

A toothbrush is a thing you can clean your teeth with.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Ano, ta věta by musela být např.

A toothbrush is a thing you can clean your teeth with.

Chápu kam míříte, ale ne vždy je to nutné:
a machine for slicing bread (taky není potřeba použít with)

entry 8:
http://oald8.oxfordlearnersdictionaries.com/dictionary/for

No, já myslím, že takhle jde říct i a tool for cleaning your teeth, ale ta věta je něco jiného. Jakoby to with naznačovalo, že tu věc mám chytnout do ruky a strčit do pusy. 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.