Help for English

passive

 

učím se na zápočet z aj a bude tam gramatické okýnko, může tam být i passive, tak to trenuji, ale narazil jsem na pár vět, které nevím, jak převest. Poradíte, prosím? Díky 

People in Europe have been drinking wine since the ancient times. They are opening a new gym in the centre. The boomers will need lots of money management help in future

jak myslím já: 1– A Wine has been drinking by people in europe since the ancient times. <br/> 2– A new gym is being opened in the centre 3– bohužel mě nic nenapadá… <br/> Díky 

1– *has been drunk

Odporúčam si prečítať tento článok, po jeho preštudovaní by vám vaše otázky už nemali robiť problém.

Vaše vety v činnom rode:

  • 1) People in Europe have been drinking wine since the ancient times.
  • 2) They are opening a new gym in the centre.
  • 3) The boomers will need lots of money management help in future.

Štruktúra viet v pasíve podľa mňa:

  • 1) Wine has been being drunk ......
  • 2) A new gym is being opened ......
  • 3) Money management will be needed .....

PS 1: Vami vytvorený pasív z tejto vety:

  • “People in Europe have been drinking wine since the ancient times.”

do tejto:

  • “A Wine has been drinking by people in europe since the ancient times.” je nezmysel

PODMET vety vykonáva činnosť vyjadrenú PRÍSUDKOM (slovesom).

Podľa tohto princípu by vaša veta znamenala, že “Víno (ako osoba) príde, otvorí si fľašku a pije / chlastá…a teda víno pije víno " jednoducho nezmysel. Pozor, váš "pasív” je klasická veta v present perfect continuous.

PS 2: Pred WINE by som vo vyššie rozoberanom kontexte člen “a” určite nedával.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.