Help for English

neurčitý člen

 

Dobrý den.. Potřebuji poradit, co se týče s neurčitým členem A/AN.. Chápu, kde se používá, ale při jakých samohláskách a souhláskách, když jsem teprve na začátku s výukou a neznám je? Jedu podle mapy kurzu a nevím si tedy rady, kde psát A a kde AN.. Děkuji moc za odpověď

Pokud slovo začíná vyslovenou souhláskou, použijete A.
Pokud začíná vyslovenou samohláskou, použijete AN.

Samohlásky jsou A E I O U.
Souhlásky všechny ostatní.

Jde tedy o to, jak se slovo vyslovuje – je mnohem totiž mnohem pohodlnější říkat AN APPLE než A APPLE, schválně si to zkuste.
Pokud si nejste jistá, jak určité slovo vyslovit, podívejte se do slovníku, kde je výslovnost jednak napsaná, jednak nahraná. Pokud se bude slovo vyslovovat s “a/e/i/o/u” na začátku, patří před něj AN, všechny ostatní jsou s A.

Aha, já myslela, že se to rozlišuje podle anglických samohlásek a souhlásek… Supr, děkuji za odpověď 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ivona Rzepkova vložený před 11 lety

Aha, já myslela, že se to rozlišuje podle anglických samohlásek a souhlásek… Supr, děkuji za odpověď 

Souhlásky a samohlásky jsou všude stejné, jen angličtina používá oproti češtině navíc ještě samohlásky /ə/ a /ɜ/.
Další věc je, že můžem psát např. HOUR, ale čteme /aʊə/ (tedy začínáme výslovnost samohláskou), proto bude AN HOUR. Oproti tomu slova začínající Y se skoro vždy čtou s /j/, tedy souhláskou, proto bude třeba A YOGURT.

Přesouvám do helpfóra.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.