Help for English

Jak začít.

 

Zdravím. Chodím do 9. třídy a angličtinu zrovna moc neovládám. To,co mí spolužáci uměli v 7dmé třídě,já umím teď. Chci se zeptat,jak mám s angličtinou začít a jestli se dá angličtina přes internet naučit? Času mám dost,ale do 5ti let bych to chtěl umět ovládat perfektně. Jak tedy začít a s čím? Díky.

Já po deváté třídě nebyl schopen dát dohromady větu Byl jsem včera v kině., a teď studuju AJ na vysoké.. jde to Záleží jak na tom opravdu jste..

Dobré je určitě upevnit si základy. Sice se to jeví jako strašná otrava, ale jednou to člověk ocení. = zdejší kurz pro začátečníky.

A pak si třeba tady procházet články podle úrovně a prostě se to učit. Dívat se na filmy/seriály s anglickýma titulkama, číst anglické materiály, prakticky cokoliv anglického je přínosem, protože to hodně pomáhá v naučení se třeba slovního pořádku bez znalosti gramatiky. A pak taky samozřejmě cvičit, tady na HFE jsou testy + (a to hlavně) vysvětlení. Když něco stejně nebudete chápat, tak je tady fórum. Pokud jste sám a nemáte ským, tak to je na štíru s mluvením, ale i to se dá nahradit = prostě si budete číst jednoduché otázky a jednoduše na ně odpovídat. Postupem času budete odpovědi lépe gramaticky a slovně strukturovat atd.

např. What do you do in your leisure time?

odp.1= I go swimming, I play football and I often go out alone. odp.2= I like going swimming or playing football, but I quite often just go out alone. odp.3= There are many things I love to do after school, such as swimming or playing football. A lot of time I spend going out as well. odp.4= I'm very eager to play football with my mates, or swimming makes my happy. However, I sometimes prefer going out alone, because it soothes my mind.

Ahoj. Takže bych měl začít tímto? http://www.helpforenglish.cz/…y-mapa-kurzu

Odkaz na příspěvek Příspěvek od RRaDD vložený před 11 lety

Ahoj. Takže bych měl začít tímto? http://www.helpforenglish.cz/…y-mapa-kurzu

jj

Děkuji a za jak dlouho si osvojím základy,když se tomu budu věnovat 1 – 2h denně?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od RRaDD vložený před 11 lety

Děkuji a za jak dlouho si osvojím základy,když se tomu budu věnovat 1 – 2h denně?

Toto je jedna z najťažších otázok, akú ste mohli položiť – teda ako väčšina začínajúcich na “AKO DLHO”. Každý z nás je individuálna bytosť majúca odlišné schopnosti / vlastnosti / postoje apod. Niekto za 2 hodiny denne pochytí toľko informácií koľko vie niekto iný vyťažiť za podstatne dlhšiu dobu. Čiže takéto otázky sú veľmi ťažko zodpovedateľné.

Zhrniem to takto. Študujte každý deň toľko, koľko bude vo vašich silách (koľko budete vládať). Nezabúdajte na to, že prekážok príde veľa, no víťazmi sa stávajú iba tí, ktorí na “bojovom poli” vydržia až do konca…Držím palce! 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od RRaDD vložený před 11 lety

Děkuji a za jak dlouho si osvojím základy,když se tomu budu věnovat 1 – 2h denně?

Jak píše vychodňar nademnou Je to těžko říct, základy jdou stěží než člověk pochopí na čem ten jazyk stojí. Pak už to ale jde…

Hele já se teď sám učím od nuly zase rusky, taky jsem zvědavý kam až dojdu, ale když se chce, všechno jde, hlavně to člověka musí bavit 

Napadlo mě,jestli by nebylo lepší,se prvni naučit pár nejpoužívanějších slovíček?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od RRaDD vložený před 11 lety

Napadlo mě,jestli by nebylo lepší,se prvni naučit pár nejpoužívanějších slovíček?

Je to vec názorov. Ja som sa osobne učil slovíčka systematicky popri výučbe gramatiky.

Odporúčal by som vám dve skvelé učebnice. Prvú na precvičovanie SLOVNEJ ZÁSOBYOxford Word Skills – Basic. Je to kniha pre úroveň A1 – A2 (teda začiatočníci až mierne pokročilí), čo by na vašu úroveň sedelo. Ak máte nejaké zvyšné peniaze je to veľmi dobrá investícia. Na HFE je rovnako aj recenzia na túto knihu, stačí kliknúť TU

Ďalej na precvičenie GRAMATIKY knihu Essential Grammar in Use, rovnako recenzia je TU alebo knihu Oxford Practice Grammar – Basic, recenzia TU .

Teda začal by som prvou lekciou z knihy Essential Grammar in Use, následne po vypracovaní cvičení prvej lekcie, ak by som mal ešte nejaký čas vyhradený na gramatiku by som si urobil napr. lekciu číslo 2.

Následne by som otvoril Oxford Word Skills – Basic a vypracoval za sebou toľko lekcií, koľko by som bol schopný vstrebať. Ja som si napr. slovíčka, kt. vyjadrovali veci, kt. som bol schopný si nekresliť, tak som si nakreslil. Ak som sa naučil slovíčka ako “a table, a dog, a cat, a car”, tak som úmyselne vyhľadával miesta, kde by sa tieto veci nachádzali, aby som si obraz mohol spojiť s tým daným slovíčkom. Na internete som si hľadal vtipné obrázky vyjadrujúce dané slovíčka, aby sa mi čo najlepšie vryli do pamäte.

Čím bude vaša gramatika lepšia, budete vedieť slovíčka aplikovať správne do viet, a tak si vytvárať čo najviac príkladových viet, ktoré sú k zapamätaniu slovíčok, myslím si, nevyhnutné. Slovíčka vidíte v kontexte, nie len izolovane ako zhluk písmen.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 11 lety

Jak píše vychodňar nademnou Je to těžko říct, základy jdou stěží než člověk pochopí na čem ten jazyk stojí. Pak už to ale jde…

Hele já se teď sám učím od nuly zase rusky, taky jsem zvědavý kam až dojdu, ale když se chce, všechno jde, hlavně to člověka musí bavit 

Tak tak. Ako sa vraví: “Čo sa za mladí naučíš, v starobe akoby si našiel.” 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.