Help for English

Samostudium

 

Dobrý den, <br/> potřebovala bych poradit jak na samostudium angličtiny. Základy angličtiny mám ze školy ale žádný zázrak to není Koupila jsem si english grammar in use, ale tak nějak nevím jak začít. Potřebovala bych poradit jak se učit např. slovíčka a popř.i odkud se je učit nějak systematicky a prostě tak nějak navést jak na to apod. <br/> Mockrát děkuji za odpovědi

Včera jsem náhodou narazil na youtube na zajímavé video, které se zabývá touto problematikou, tak třeba to trochu pomůže na rozjezd: http://www.youtube.com/watch?…

Na tomto webu jsou také nějaké články, zabývající se touto problematikou (sekce Tipy a triky – Jak na Angličtinu)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od market93 vložený před 11 lety

Dobrý den, <br/> potřebovala bych poradit jak na samostudium angličtiny. Základy angličtiny mám ze školy ale žádný zázrak to není Koupila jsem si english grammar in use, ale tak nějak nevím jak začít. Potřebovala bych poradit jak se učit např. slovíčka a popř.i odkud se je učit nějak systematicky a prostě tak nějak navést jak na to apod. <br/> Mockrát děkuji za odpovědi

Najprv by bolo rozumné prezradiť to, aká je vaša (približne) úroveň angličtiny . To je veľmi podstatné. Podľa toho vám budeme vedieť navrhnúť aj nejakú literatúru a ďalší postup. 

no řekla bych že mám úroveň A2. Děkuji za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od market93 vložený před 11 lety

no řekla bych že mám úroveň A2. Děkuji za odpověď

Na precvičovanie slovnej zásoby odporúčam knihu (na vašej úrovni A1 – A2) Oxford Word Skills (Basic), ak by sa vám zdalo, že je to pre vás nízka úroveň existujú aj vydanie pre pokročilejších.

Na precvičovanie gramatiky by som zvolil Essential Grammar in Use .

Knihy by som kombinoval, pravidelne si opakoval prebraté učivo, veľa čítal napr. zjednodušené správy zo stránky www.newsinlevel­s.com (recenziu o tejto webovej stránke nájdete TU, pre vás by bolo vhodné čítať správny z tejto stánky úrovňou Level 1 /úroveň A1/ alebo Level 2 /úroveň A2/)

Viac tipov ohľadom rozvoja jednotlivých jazykových zručností nájdete v tejto sekcií → Jak na angličtinu

Nemám veľa času na rozpisovanie, tak nech každý prispeje troškou a bude to OKEJ 

Já myslím, Marečku, že jste to napsal opravdu pěkně a dal i spoustu informací. 

Já osobně nevidím moc smysl v učení se slovíček jen tak – jakmile je nebudete používat, tak je zapomenete a je to zbytečná ztráta času. Pokud nemáte možnost mluvit, je skvělé čtení – z toho se naučíte kupu slovíček, ani nebudete vědět jak, prostě je pochopíte z kontextu. Další zdroj na přirozené učení se slovíček, ale i gramatiky, je samozřejmě nějaký poslech, čili filmy, seriály, zprávy… cokoliv je vám blízké a nebudete se u toho nudit. Detaily viz články, jak výše zmiňoval Marecek.

S případnými dotazy se samozřejmě kdykoliv můžete obrátit sem. 

Já osobně nevidím moc smysl v učení se slovíček jen tak – jakmile je nebudete používat, tak je zapomenete a je to zbytečná ztráta času.

Tohle je věta, kterou by si na strop nad postelí mělo napsat hodně učitelů. Přesně tak, slovíčka jen tak ze seznamu nemaj smysl. Já si nejvíce pamatuju sluchem, takže třeba mi hodně pomáhá poslech.. (prakticky cokoliv).

A dobrá metoda je i to mluvit o něčem a když budu chtít nějaké slovíčko použít a nebudu ho vědět, prostě si ho vyhledám, když pak o tom budu mluvit zase, budu si ho už pamatovat. 

Já si nejvíce pamatuju sluchem, takže třeba mi hodně pomáhá poslech.. (prakticky cokoliv).

Ano, každý z nás se nejlépe učí jinak. Existují tři základní druhy learning style: visual, auditory, kinaesthetic. Pak další (group, individual, reflective, impulsive). Není bohužel vždy jasné, do jaké skupiny spadáme, nebo je to kombinace několika, což není na překážku. Ale když to víme, ulehčí to učení.

Ještě přihodím tip na poslech
Dá se zvolit i těžší level a člověk se doví zajímavé věci 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od orim vložený před 11 lety

Ještě přihodím tip na poslech
Dá se zvolit i těžší level a člověk se doví zajímavé věci 

Díky moc za tip

A samozřejmě nezapomeňte na muzikály!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.