Help for English

Modal verbs - cvičení

 

Když vidím jak vám to jde pěkně od ruky, tak si vás dovolím zneužít ještě jednou. 

Tentokrát jde o cvičení na procvičení modálních sloves.

Mám za úkol vybrat, která ze dvou nabízených částí vět vhodně doplní začátek věty.

Úloha 1

I have to get up early tomorrow, so I Vyberte jednu z nabízených možností:

  1. mustn´t be too late going to bed tonight
  2. don´t need to be too late going to bed tonight

Úloha 2

When we got to the station we found that the train was half an hour late, so we Vyberte jednu z nabízených možností:

  1. didn´t need to rush after all
  2. needn´t have rushed after all

Úloha 3

Fortunately he wasn´t badly hurt in the accident, so he Vyberte jednu z nabízených možností:

  1. didn´t need to go to hospital
  2. needn´t go to hospital

Úloha 4

Gwen has lost a lot of weight during her illness, so you Vyberte jednu z nabízených možností:

  1. mustn´t look surprised when you see her again
  2. needn´t look surprised when you see her again

Úloha 5

The tennis courts are open to the public, so you Vyberte jednu z nabízených možností:

  1. needn´t be a member of the club to play here
  2. mustn´t be a member of a club to play here

Úloha 6

As it turned out, the exam was quite easy, so I Vyberte jednu z nabízených možností:

  1. didn´t have to spend all the time revising
  2. needn´t have spent all that time revising

Niekto tento dotaz môže považovať za vhodný spôsob ako prezentovať svoje schopnosti, či konať predvianočné skutky 

Ja si osobne myslím, že autor by urobil oveľa lepšie, ak by sa najprv na modálne slovesá sám pozrel, naštudoval si ich, potom to skúsil aj s nejakým komentárom, prečo danú vec vybral vypracovať a hodiť sem. Nie, žeby som nerád pomohol, ale toto nie je nič také, čo po preštudovaní človek nevie zvládnuť. A navyše, obohatí ho to viac ako postreh od niekoho kde bude číslo a k tomu písmenko správnej odpovede. Ak má niekto iný názor, nech sa páči – môže to vyriešiť. Posielam články, kde si viete prečítať teóriu:

Mám na to jiný názor. Jsou vytvářena nejrůznější vlákna. Od těch, které spíše než o radu žádají o vypracování úkolu od někoho jiného (chytrolíni), až po ty, co se snaží pochopit pomocí jedné věty celý gramatický jev jev, či skupinu jevů. Pak jsou dotazy, jako třeba dnes ve smyslu najdi slovo, které se hodí do všech třech vět. Zde nejde vůbec o poskytnutí všech možných gramatik a souvislostí, ale prostě o odpověď. Mluvím o takových dotazech, kde dotazovatel hledá jasnou odpověď, ne přednášku na předbudoucí průběhový čas v trpném rodu, který stejně nikdo nepoužije.
Proto první odstavec minulého příspěvku mne přijde přinejmenším zbytečný.

p.s 1 Což neznamená, že nesouhlasím s tím, že dotazovatel v tomto příspěvku by se neměl přinejmenším pokusit sám pokusit na dané úlohy odpovědět, než je pošle do fora.
p.s.2 Vadí mi, že například to, že Sharci je hned chytána za slovo, vše musí být superkorektně vysvětleno, za chvíli to dopadne tak, že se bude kritizovat typografie, hlavně, aby bylo vše “korektní” jako naši politici.

Souhlasím se Swimmerem. V tuto chvíli by mělo být podstatnější zodpovědět původní dotaz. Tazatel si může posléze sám výše zmíněné odkazy přečíst, ale teď je důležité zodpovědět původní dotaz. Můj názor je, že se tam hodí vlastně všechna a).

Marek to myslí dobře, já sdílím ten názor. Jenže když se to člověk stejně nechce učit, tak se to učit nebude a opsat mu to dá někdo vždycky. Ono to funguje tak, že na domácím úkolu si člověk procvičí to, co bude na testu. A tam mu pomůže už jenom internet v mobilu 1a, 2a, 3a, 4a, 5a, 6b

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jakub Ryba vložený před 11 lety

Marek to myslí dobře, já sdílím ten názor. Jenže když se to člověk stejně nechce učit, tak se to učit nebude a opsat mu to dá někdo vždycky. Ono to funguje tak, že na domácím úkolu si člověk procvičí to, co bude na testu. A tam mu pomůže už jenom internet v mobilu 1a, 2a, 3a, 4a, 5a, 6b

Souhlasím, otázka 2 je ale b) – nemuseli jsem, ale hnali jsme se (zbytečně). 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Souhlasím, otázka 2 je ale b) – nemuseli jsem, ale hnali jsme se (zbytečně). 

A jup. Já to pochopil jakože “už jsme nemuseli spěchat na platformu, když jsme zjistili, že má ten vlak zpoždění”. Ale after all asi více směřuje konstatování k minulosti, to je pravda.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.