Help for English

tipy na autorov a anglicku beletriu

 

to Leiah: Prolistujte někde v obchodě The Chronicles of Narnia a The Hobbit. Četlo se mně to skvěle, i když slovník po ruce samozřejmě byl. Ale tyto knihy doporučuju.

Narnii jsem teda nečetl, ale zrovna Hobbit má docela bohatou slovní zásobu. Ale je fakt, že čtení je to pěkné :-)

Narnia je skvělá a u Hobbita se člověk i zasměje. :-)

Narnie se mi taky moc dobře četla. Sice jsem přečetl jen první tři díly, ale mohu doporučit, hlavně druhý díl.

Tak jsem se začetla do Narnie a musím říct, že je to opravdu hodně srozumitelné čtení. Lepší, než zjednodušená četba :-)

To já zas nedám na zjednodušené dopustit. V Brně je v knihovně velký výběr a docela pořizují i novinky, takže si vyberu, na co mám zrovna chuť, od pohádek, přes klasik romány až po kriminálky a dobrodrůža. No a slovník fakt nezavařím, ale myslím, že mi tak utkví víc nových slovíček v paměti :-)
Teď jsem dočetla Deadlock od Sary Paretsky – kriminálka kolem lodního byznysu, napínavá, fakt se mi líbila.
K mým oblíbeným patří Treasure Island of Stevensona, Cold Comfort Farm od Stelly Gibbons, The Wind in the Willows od Kennetha Grahama (ten nemá chybu :-D ).
A jinak si myslím, že cokoli od R. Dahla nebo P. Coelha je sázka na jistotu.

téda, já pořád prosím na EBD, aby mi někdo poradil, co číst, a tady je takové dlouhé vlákno se spoustou dobrých nápadů

Prosím, poradí mi někdo nějakou zajímavou knížku od současného amerického autora psanou jednodušší angličtinou (cca jako je např. Narnia)? Může to být sci-fi i třeba nějaký zajímavý román. Předem díky.

Mohu doporučit klasického autora: H. G. Wells Stroj času (The Time Machine)První vydání této knihy je na http://openlibrary.org/
http://www.archive.org/…einven00well

Prosím, nikdo neznáte současnou americkou prózu? Pokud má děj spád, může to být jakýkoli žánr…

to Lenka68: Z americké prózy můžu doporučit Johna Irvinga (The World According to Garp, The Cider House Rules), ale jsou to od něj docela bichle..:-) nebo Toni Morrison. Jinak novější třeba Andrew Sean Greer: The Confessions of Max Tivoli. Pak taky Cormac McCarthy, Michael Cunningham…

Díky za tipy. McCarthyho nám doporučoval i učitel ve škole.

Díííky moc.

Douglas Adams – The Hitchhiker's Guide to the Galaxy :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.