Help for English

Začíná být více ...

 

Internet začíná být více a více používán.
The internet is getting be more and more used.
díky 

The Internet is getting to be more and more used.
Nebo třeba také: The Internet is used more and more.

Jenže USED se takhle obvykle nepoužívá. Jako přídavné jméno je USED spíše ‘zvyklý’ nebo ‘už použitý’ (z druhé ruky). Když byste to tak chtěli použít, další problém je v tom, že to nemůže být jako stupňovatelné přídavné jméno, tedy MORE USED není v pořádku.

Jde říci např. WIDELY USED, potom by druhý stupeň byl MORE WIDELY USED.

Ale pokud to chete vyjádřit anglicky, zkuste to opsat. Např. More and more people are using the Internet. Nepo použít jiná přídavná jména, jako např. widespread, popular apod.

ok díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

Jenže USED se takhle obvykle nepoužívá. Jako přídavné jméno je USED spíše ‘zvyklý’ nebo ‘už použitý’ (z druhé ruky). Když byste to tak chtěli použít, další problém je v tom, že to nemůže být jako stupňovatelné přídavné jméno, tedy MORE USED není v pořádku.

Jde říci např. WIDELY USED, potom by druhý stupeň byl MORE WIDELY USED.

Ale pokud to chete vyjádřit anglicky, zkuste to opsat. Např. More and more people are using the Internet. Nepo použít jiná přídavná jména, jako např. widespread, popular apod.

Tak to je pro mě novinka, díky!

Aj pro mě, taky díky!

Omlouvám se za otevření starého topicu,ale vrtá mi hlavou:

Toto už se dá použít?
The Internet is used especially …
Internet je používán zejména..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Cheerry vložený před 10 lety

Omlouvám se za otevření starého topicu,ale vrtá mi hlavou:

Toto už se dá použít?
The Internet is used especially …
Internet je používán zejména..

Ano.

Takže se musí vázat se slovesem, jinak ne

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.