Help for English

Jak správně položit otázku na předbudoucí čas?

 

Ahoj,

budu psát se studenty test a chtěla bych, aby mi napsali pár vět v předbudoucím čase, ale nechci jim v tom zadání přímo říkat, že se jedná o předbudoucí čas mám toto zadání:

What achievements do you expect to manage by the age of 40 (nebo by the time you are 40)?

a prostě bych chtěla, aby odpovědi byly typu I will have had 3 children. I will have worked as a director of Panasonic (:-D). I will have married my true love … apod. Je z toho zadání jasně patrné, že po nich chci předbudoucí čas? já si nějak už nejsem ničím jistá, mně to přijde jasný, ale studenti mě dokáží stále překvapovat V minulém testu jsem jim dala What changes do you expect to happen by the end of the 21st century? (naprosto učebnicový příklad) a oni odpovídali např. We will live in space, we will have cure for AIDS atd. tak chci jen vědět, jestli jsem to blbě zadala nebo to oni prostě neumí.

Děkuji

Z pohľadu študenta osobne by som vynechal slovíčko achievements a radšej by som do zadania dal niečo ak future plans aby jednoducho v zadaní boli spomenuté ich plány v budúcnosti. Vzhľadom na ten minulý test sa mi zdá toto súčasné zadanie trochu komplikované A prípadne zdôrazniť to…by the age of 40…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mycroft vložený před 11 lety

Z pohľadu študenta osobne by som vynechal slovíčko achievements a radšej by som do zadania dal niečo ak future plans aby jednoducho v zadaní boli spomenuté ich plány v budúcnosti. Vzhľadom na ten minulý test sa mi zdá toto súčasné zadanie trochu komplikované A prípadne zdôrazniť to…by the age of 40…

No, mám tam ještě jiné cvičení – What are your plans and hopes for the next semester, kde mají použít budoucí čas, takže bych future plans v tom zadání nedávala, aby je to nezmátlo. by the age of 40 bych určitě zvýraznila, s tím počítám ale jak na to tak koukám, tak to asi celkově pojmu nějak jinak … takže, nějaký nápad na otázku v předbudoucím čase? 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sharci vložený před 11 lety

No, mám tam ještě jiné cvičení – What are your plans and hopes for the next semester, kde mají použít budoucí čas, takže bych future plans v tom zadání nedávala, aby je to nezmátlo. by the age of 40 bych určitě zvýraznila, s tím počítám ale jak na to tak koukám, tak to asi celkově pojmu nějak jinak … takže, nějaký nápad na otázku v předbudoucím čase? 

No…neviem What do you think will happen in your life by … ale to je vyslovene budúci čas 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mycroft vložený před 11 lety

No…neviem What do you think will happen in your life by … ale to je vyslovene budúci čas 

Aha, predbudúci čas, takže otázku dať do predbudúceho a je to OK. Možno niekto iný príde s niečím lepším. Alebo dať do otázky niečo o tom aké majú očákavania a čo chcú dokázať. Ale to sa vraciam zase k tým future plans.

A ten test se skládá z více gramatických “položek”? A jedna z nich má být předbudoucí čas?

jj, přesně tak … tohle je druhý a třetí pokus pro dva neúspěšné, proto jsem tam chtěla dát něco jiného, než to 21. století, že by to pro ně mohlo být jednodušší

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sharci vložený před 11 lety

jj, přesně tak … tohle je druhý a třetí pokus pro dva neúspěšné, proto jsem tam chtěla dát něco jiného, než to 21. století, že by to pro ně mohlo být jednodušší

No, jde o to, pokud nepochopili, co se po nich chce i v těch předchozích testech, tak to nepochopí ani teď. Asi bych volila tuto část testu způsobem “který čas je v takové a makové větě nejvhodnější”, popř. dát vybrat z možností a třeba “je to správně/které ano, které ne a proč”. To jsou intermediate studenti?

Protože u toho budoucího času je v mnoha případech možné dát více časů a všechny můžou být správně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

No, jde o to, pokud nepochopili, co se po nich chce i v těch předchozích testech, tak to nepochopí ani teď. Asi bych volila tuto část testu způsobem “který čas je v takové a makové větě nejvhodnější”, popř. dát vybrat z možností a třeba “je to správně/které ano, které ne a proč”. To jsou intermediate studenti?

Protože u toho budoucího času je v mnoha případech možné dát více časů a všechny můžou být správně.

Když o to mi právě jde, dělali jsme to v hodině, přímo i to cvičení na 21. století, tak mi vadí, že tihle dva to nepochopili. Zbytek to tak nějak více méně pobral, ne všichni sice, byla jsem trochu překvapená, ale když s nimi při hodině několikrát něco probírám a pak to dám do testu (úplně to samý) tak očekávám spíš úspěch. Tihle dva se na to zcela vykašlali, tak jim to chci dát znovu, aby to prostě zkusili znova. (jeden z nich se zeptal, kde udělal chyby, tak jsem mu napsala, že hlavně toto, tak doufám, že se na to podívá). Proto jsem dala tihle učebnicovou věc, to 21. století, protože na to se dá reagovat “jen” předbudoucím. Je jasný, že vždycky se tam dá najít i něco dalšího, ale tady je to prostě z 99% ten předbudoucí. A jsou to intermediate + (ale teda tihle dva jsou o dost horší, u holky vůbec nevím, proč tam vlastně chodí, resp. jak je to možný; kluk prakticky nechodil na hodiny, ale myslí si, že je nejlepší)

Aha, zkrátka to z nich chceš vytlouct. Hm, a co použít třeba otázku, co si myslí, že budou umět na konci tohoto roku z angličtiny? Rozhodně je nutný tam dát nějaký bod v budoucnu. Pokud opět nepochopí, asi bych si s tím hlavu asi nelámala – ty jsi udělala/uděláš maximum, pokud jim nechceš vyloženě dát test typu multiple choice.

No ale na to bych přeci mohl odpovědět třeba “By the end of the year, I will be able to use the future perfect.” Tam přeci předbudoucí čas vůbec nemusím použít…
Co jim dát prostě za úkol, ať vymyslí nějakou příkladovou větu s future perfect nebo to zakomponovat do úkolu, kde musí najít a opravit chyby.

Já si myslím, že jasná otázka na předbudoucí čas je třeba tahle:
When will you have finished it?
Místo it si dosadíte něco podle sebe.
U těch Vašich otázek asi nepochopili to slůvko by

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ericc vložený před 11 lety

Já si myslím, že jasná otázka na předbudoucí čas je třeba tahle:
When will you have finished it?
Místo it si dosadíte něco podle sebe.
U těch Vašich otázek asi nepochopili to slůvko by

Ale to není zrovna otázka do testu, nee? resp. odpověď na to bude jenom jednou větou. Je možný, že to by nepochopili, ale já jim to v hodinách hodně zdůrazňovala, tak mě to právě štve 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ONDR4.cz vložený před 11 lety

No ale na to bych přeci mohl odpovědět třeba “By the end of the year, I will be able to use the future perfect.” Tam přeci předbudoucí čas vůbec nemusím použít…
Co jim dát prostě za úkol, ať vymyslí nějakou příkladovou větu s future perfect nebo to zakomponovat do úkolu, kde musí najít a opravit chyby.

Podle mého, pokud už se použije by the end of the year, tak se tam musí dát předbudoucí čas, zvlášť v testu a zvlášt poté, co jsme předbudoucí probírali Já jim právě nechtěla to future perfect vůbec říkat, abych věděla, jestli tomu opravdu rozumí. Stejně jako když jsem jiným dala, ať popíšou svou daily routine, taky jsem jim neříkala, ať použijí present simple. Ale je fakt, že tihle dva to rozhodně nepochopili, takže jsem se své už asi dozvěděla, příště jinak 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 11 lety

Aha, zkrátka to z nich chceš vytlouct. Hm, a co použít třeba otázku, co si myslí, že budou umět na konci tohoto roku z angličtiny? Rozhodně je nutný tam dát nějaký bod v budoucnu. Pokud opět nepochopí, asi bych si s tím hlavu asi nelámala – ty jsi udělala/uděláš maximum, pokud jim nechceš vyloženě dát test typu multiple choice.

Přesně tak, chtěla jsem to z nich prostě dostat, ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc si říkám, že to u těchto dvou vynechám … a nebo jim dám tu multiple, noo, i když to jsem právě nechtěla…ale zas je fakt, že ta holka to nepochopí tak jako tak Po prvním testu, co psala, mi řekla, že věděla, že bude mít problém, když neví, co je tense takže u zadání Complete sentences, use any tense you want, byla zcela mimo, takže jí nic neřekne ani future perfect (podotýkám, že v hodinách říkám gramatické názvy anglicky)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.