Help for English

Doplnění správného času v testu

 

You look really great! (You, exercise) ___________ at the fitness center ?

Správná odpověď je → Have you been exercising

Ale podle mě je dobře také moje verze → Do you exercise

Co si o tom myslíte?

Ta první věta tak trochu naznačuje, že je to překvapení, tudíž nějaká nová info, změna. Já bych tam taky dala ppp. Bez té první věty či v nějakém širším kontextu by tvá věta byla ok.

Mně to teda přijde jako hodně nejednoznačná věta. Někoho potkám o několika letech a řeknu tohle. V tom případě jednoznačně present simple.
Kdyby tam bylo TIRED nebo tak něco, tak by to byly srozumitelnější “náznaky”.  TTT

Mně se tam ten present simple moc nehodí. To by ta první věta byla spíš něco jako: What do you do on Mondays nebo tak. Takhle souhlasím s Luckou, že to naznačuje nějakou změnu, něco, co probíhalo a má to viditelné následky v přítomnosti, tudíž předpřítomný průběhový

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Sharci vložený před 10 lety

Mně se tam ten present simple moc nehodí. To by ta první věta byla spíš něco jako: What do you do on Mondays nebo tak. Takhle souhlasím s Luckou, že to naznačuje nějakou změnu, něco, co probíhalo a má to viditelné následky v přítomnosti, tudíž předpřítomný průběhový

Jo, teď mi taky přijde, že asi máte pravdu. Možná, kdyby tam nebylo to “at the fitness center”.
Sorry za zmatky.
TTT

Já teda myslela “ppp” jako present perfect progressive. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

Mně to teda přijde jako hodně nejednoznačná věta. Někoho potkám o několika letech a řeknu tohle. V tom případě jednoznačně present simple.
Kdyby tam bylo TIRED nebo tak něco, tak by to byly srozumitelnější “náznaky”.  TTT

No jistě, to jsem myslela tím, jak je důležitý kontext. Prostě každý z nás si může představit něco jiného a rázem je tu více možností.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lucka Skrčená vložený před 10 lety

Já teda myslela “ppp” jako present perfect progressive. 

Já ještě jedu podle Murphyho, kdežto ty už Swanuješ. 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.