Help for English

Dotaz o anglické četbě

 

Dobrý den Chtěl bych si zlepšit svoji angličtinu a začít číst knihy v angličtině. Chtěl bych si přečíst The Picture of Dorian Gray, ale obávám se, jestli je moje angličtina na dostatečně dobré úrovni. Odhaduji svoji úroveň na B2. Myslíte, že mi moje angličtina vystačí ?

Myslím, že se dá obecně říct, že přibližně od úrovně B2 je student schopen číst bez větších problémů knihy v originále. Pamatuju se, že jsem zvládl nějak přečíst třeba Robinsona Crusoe, když jsem se teprve dostával na B1. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Myslím, že se dá obecně říct, že přibližně od úrovně B2 je student schopen číst bez větších problémů knihy v originále. Pamatuju se, že jsem zvládl nějak přečíst třeba Robinsona Crusoe, když jsem se teprve dostával na B1. 

Tohle je velmi individuální. Nadšenci, kteří se smíří s tím, že v knize občas (často) něčemu nerozumí ale přesto čtou dál a četbu si užijí, není zase tolik. Pro spoustu lidí má takové čtení spíše odrazující efekt. Navíc cokoliv patří do té literárně uznávanější krabice, je poměrně náročnější. Když nezjednodušená četba, tak radím spíše nějaké brakovější věci, něco, kde nejde zase tak o ten jazyk, jako o děj. Pokud nechcete vyloženě braky, můžete jít po takových těch paperbackových bestsellerech, kde člověk otáčí stránku za stránkou.

Když si na četbu v originále zvyknete, klidně pak zkuste něco složitějšího…

Dorian Gray bude předpokládám na internetu ke stažení, zkuste mrknout na prvních pár stran a uvidíte. Od Oscara Wilde tu máme několik nezjednodušených povídek/pohádek, třeba zkuste nejdřív ty, než se pustíte do románu.

Ale jak říkám, je to individuální. Není určitě nic špatného přečíst si Doriana ve zjednodušené edici pro úroveň UPPER nebo ADVANCED.

Děkuji Vám za odpověď. Asi nejdříve zkusím povídky, keté jsou tady na helpforenglish.cz a uvidím, jak velký problém mi to bude dělat.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

Tohle je velmi individuální. Nadšenci, kteří se smíří s tím, že v knize občas (často) něčemu nerozumí ale přesto čtou dál a četbu si užijí, není zase tolik. Pro spoustu lidí má takové čtení spíše odrazující efekt. Navíc cokoliv patří do té literárně uznávanější krabice, je poměrně náročnější. Když nezjednodušená četba, tak radím spíše nějaké brakovější věci, něco, kde nejde zase tak o ten jazyk, jako o děj. Pokud nechcete vyloženě braky, můžete jít po takových těch paperbackových bestsellerech, kde člověk otáčí stránku za stránkou.

Když si na četbu v originále zvyknete, klidně pak zkuste něco složitějšího…

Dorian Gray bude předpokládám na internetu ke stažení, zkuste mrknout na prvních pár stran a uvidíte. Od Oscara Wilde tu máme několik nezjednodušených povídek/pohádek, třeba zkuste nejdřív ty, než se pustíte do románu.

Ale jak říkám, je to individuální. Není určitě nic špatného přečíst si Doriana ve zjednodušené edici pro úroveň UPPER nebo ADVANCED.

Připadá mi celkem divné, že jsou knihy zjednodušené pro úroveň advanced. Člověk na této úrovni už by snad měl celkem bez problému zvládat nezjednodušenou četbu, ne?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.