Help for English

Help me Peeters

 

Dobrý večer vážení,

chci ještě upřesnit svoji prosbu o pomoc v úplném začátku. Koupil jsem si na rok English Me. Kliknul jsem na odkaz http://www.englishme.cz. a objevila se mi stránka " Naučte se slovíčka", “Otestujte svoji angličtinu” a “Použijte ve větách”. Na uvedených stránkách se nedá nic rozkliknout. Po kliknutí na ikonku s klíčem “Přihlásit”, se objevila stránka " Aktuální výukový plán" s třemi kapitolami: Slovní zásoba, Gramatika, Obecné , které mají každá dva nebo tři okruhy. Klikání na jednotlivé okruhy mi je k ničemu, neboť neumím anglicky a nastavil jsem si úroveň “Starter”. Co teď?

Chápu, že takového “studenta”, jste ještě neměli. Chybí mi praktický postup, návod, iterinář, prostě polopatický krok za krokem. Můžete-li, poraďte mi prosím. Děkuji.

Pokud jste úplně totální začátečník, projděte si určitě nejprve místní Kurz pro začátečníky:
http://www.helpforenglish.cz/…y-mapa-kurzu


English Me:

Ve “Výukovém plánu” můžete klidně začít Okruhy slovní zásoby. Program funguje tak, že se Vás zeptá na nějaké slovíčko a pokud ho neznáte, napíše za Vás správnou odpověď, přičemž současně uslyšíte i výslovnost. Po několika slovíčkách se Vás znovu zeptá na slovíčka, která jste nevěděl a bud to dělat tak dlouho, dokud je nenapíšete dobře.

Můžete zkusit i sekci Gramatika či Obecné – tam jsou zaškrtávací testy. I pokud nerozumíte vůbec nic, můžete odpověď tipnout a hned se Vám zobrazí správný výsledek včetně překladu věty a vysvětlení.
Také můžete vždy dvakrát kliknout na jednotlivá slovíčka ve větách a dozvíte se jejich význam – z toho se pak dá odvodit správná odpověď.


Klidně se dál ptejte na cokoli, pokusím se poradit. 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 11 lety

Pokud jste úplně totální začátečník, projděte si určitě nejprve místní Kurz pro začátečníky:
http://www.helpforenglish.cz/…y-mapa-kurzu


English Me:

Ve “Výukovém plánu” můžete klidně začít Okruhy slovní zásoby. Program funguje tak, že se Vás zeptá na nějaké slovíčko a pokud ho neznáte, napíše za Vás správnou odpověď, přičemž současně uslyšíte i výslovnost. Po několika slovíčkách se Vás znovu zeptá na slovíčka, která jste nevěděl a bud to dělat tak dlouho, dokud je nenapíšete dobře.

Můžete zkusit i sekci Gramatika či Obecné – tam jsou zaškrtávací testy. I pokud nerozumíte vůbec nic, můžete odpověď tipnout a hned se Vám zobrazí správný výsledek včetně překladu věty a vysvětlení.
Také můžete vždy dvakrát kliknout na jednotlivá slovíčka ve větách a dozvíte se jejich význam – z toho se pak dá odvodit správná odpověď.


Klidně se dál ptejte na cokoli, pokusím se poradit. 

Využiji nabídky a zeptám se na názor
Moje angličtina je trošku lepší jak autora vlákna. Napřed jsem studoval podle „rychloučebnice“ pro samouky, pak zde kurz pro začátečníky. Na něm se mi nejvíc líbily namluvené celé věty a cvičení na porozumění poslechu. EM jsem kupoval když jsem byl v předposlední lekci tohoto kurzu, nastavil jsem si úroveň „Elementary“.
Měsíc jsem jel přesně dle výukového plánu a skončil s ním z těchto důvodů:
GRAMATIKA
1) Já myslím, že napřed je potřeba látku probrat (nastudovat) a potom se z ní zkoušet. Tady to funguje přesně naopak. Napřed test a pak nabídka souvisejících článků ke studiu.
2) Na úrovni Elementary bych očekával nějaký systém (plán) od jednoduchého ke složitějšímu (od potřebnějšího k méně nezbytnému). Mohu se plést, ale na mne to působí že mi systém předkládá gramatiku absolutně náhodným chaotickým výběrem.
SLOVÍČKA
1) opět bych očekával, že mi u Elementary bude systém dávat slovíčka dle nějakého plánu od nejvíce v praxi potřebných. Tohle slíbili vyřešit – viz vlákno „náměty na zlepšení“.
2) Výukový (já bych ho spíš nazval zkušební) plán mi do „Slovní zásoba“ vygeneruje tři aktivity, případně čtvrtou „opakovaná velmi problematických slovíček“. Četnost 3 nové lekce / 1 opakování je pro mě malá (většina těch nových je opravdu nových), takže nyní chodím do „opakovaní slovíček“. Tohle samozřejmě může být individuální.

Učím se Anglicky proto, abych byl schopen sestavit smysluplnou větu. Za úplně zásadní považuji mít nastudovány články ze sekce: Gramatika / různé / slovosled / oznamovací věta (potom /otázky). Přesto mne někdy příkladová věta u slovíčka překvapí, tu si pak přepisuji do excelu a vracím se k ní.

EM považuji za dobrý DOPLNĚK, je hodně pasivní, proto ještě navštěvuji kurz, plán mám tento:
Gramatika: studovat články ke gramatice dle kurzu a procvičovat v EM. Ve volném čase (kurz postupuje opravdu velmi pomalu vpřed) si projít články až po Intermediate v sekci Gramatika ⇒ slovesa ⇒ časy. Co pak nevím, asi jít vpřed dle kurzové učebnice.
Slovíčka: našel jsem na webu nejpoužívanější slovíčka a z nich si začínám tvořit vlastní lekce (http://esl.about.com/…00_list1.htm)
Poslech: v dostatečné míře není snad nikde (EM, HFE, učebnici), prošel jsem si zde fórum, vyzkoušel pár věcí a vybrat tohle http://www.listen-to-english.com . U mě to je napřed četba + překlad, pak poslech s četbou a pak poslech ale zlepšuji se.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.