Help for English

letopočet 2014

 

Nic nového, až do teďka jsem si myslela, že se letopočet 2 001 atd. čte "two thousand and … jenže v nové učebnici Incredible English 4 je 2019 twenty nineteen twenty fourteen atd. Něco mi uniklo? "Zlomila " se výslovnost nad 10 a vrátila se k obvyklé výslovnosti? Díky za vysvětlení.:-)

možností výslovnosti je více. Od 2010 někteří říkají 20–10, 20–11 apod. Někteří ale říkali už 20-oh-nine. Většinou ale převládá klasické two-thousand-and-nineteen.

Jinak viz náš článek o letopočtech http://www.helpforenglish.cz/…v-anglictine

Díky, taky jsem si myslela, že zůstává to klasické, ale učebnice mě trochu “zarazila”, asi jsou tam “modernější”. Jinak je to absolutně super učebnice. Můžu jen doporučit . Dala jsem na vaší recenzi a dobře jsem udělala. Mám 3 levels a bezva. 

Na BBC standardně říkají “twenty-fourteen”.

Díky za ujištění a také odkaz jsem děckám vytiskla. 

takže se začaly používat nové metody?

to Cheerry: I pro mne to bylo překvapivé zjištění, když jsem na to narazila v učebnici. Ale zřejmě se angličtina vyvíjí rychle. Ale po té desítce to má docela “logiku” 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.