Help for English

how do yo do? jak se vede??

 

Čtu si knihu pro samouky a narazil jsem na :

Začátek hovoru:
Sarah:Hello, how do you do?
Simon: Fine,thanks. And you?

Takže se how do you do používá i takto??

+ jsem si všiml věty:
She works in London now.
Nehodilo by se zde spíše použít průběhový čas?
(Nyní pracuje v Londýně, v tudle dobu)
She is working in London now.

Já myslim, že se “How do you do?” už takhle nepoužívá. Mělo by to znamenat pouze “Těší mě.”. Asi máte nějakou hodně starou učebnici. 

Pokud se bere rok 2008 jako starý

Tak ono to může být jen nějaké “přepracované” vydání x let staré knížky, kde se ten obsah moc nezměnil, akorát má hezčí obal. Jak se ta knížka jmenuje?

Jinak se kdyžtak podívejte sem.

Ve filmu The Holiday se britská dívenka ptá (při prvním setkání) Američanky How do you do? a Američanka jí odpovídá Fine, thank you. And how are you?. Je to sice z roku 2006, ale myslím, že zrovna na tomhle se nic nezměnilo.

No, já myslím, že v tomto případě šlo právě o ten vtip, že Američanka nepochopila co jí to ta Britka říká. 

Britka říkala (dosti staromódním způsobem) “těší mě” a Američanka to pochopila jako “jak se máš” (protože jako “teší mě by totiž očekávala "nice to meet you”). A proto taky odpověděla “And how are you?”

Z toho byla potom, předpokládám, ta Britka trochu vedle a snad to i považovala za neslušné.

How do you do určitě neznamená jak se máš. Znamená to těší mě (řečeno velmi formálně).
Jako jak se máš by se dalo použít např. How are you doing?

Čili, dle mého, chyba v učebnici. Kdo je autor?

Zřejmě berou how do you do jako otázku na to, jak se někdo má .....
Je možné,že Sarah raději odpověděla great, aby nebyl trapas, ale nic jiného než toto tam není,takže bych to vyloučil.

Sarah:Hello, how do you do?
Simon: Fine,thanks. And you?
Sarah: Great! My name is sarah Mayes.
Simon: I'm Simon. It is nice to meet you.

Dílo je: Angličtina za 24 dní (intenzivní kurz pro samouky) od Emily A. Grosvenor.
Zřejmě budu dávat pozor na to,co si půjčím v knihovně.

btw: co ta věta? nezdá se mi,že má byt v prostém čase..
Díky moc všem .

Výše zmíněnou knihu jsem si měl možnost prohlédnout, a řekl bych, že se skutečně jedná o chybu, tím pádem téměř celá první lekce nestojí moc za nic. Pokud se celá lekce zabývá otázkou “jak se máte?” a první informace, kterou tam člověk uvidí je, že “how do you” = “jak se máte”, tak to svědčí o její úrovni. A i když toto pominu, celkově bych Vám tu knihu nedoporučil, přijde mi taková nepřehledná a nemám ji rád. 

Taky jsem ji odepsal:)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.