Help for English

\"got to be routine\" - stalo se to rutinou? nechápu \"get\"

 

Ahoj, narazil jsem na tuto větu a není mi jasné použití „get“:

admit that my first encounter with one scared the hell out of me but it got to be routine.

Diky

IMHO je to naprosto normální, get zde značí prostě změnu stavu. Přiznávám, že první setkání s jedním takovým (one je tady zástupné zájmeno) mě k smrti vyděsilo, ale stalo se to rutinní záležitostí. (myslí to potkávání)

No, to jsem si myslel taky, jenže pokud vím, u změny stavu není „to“ – ale jen get+tvar slovesa/přídav­né jméno.

Sloveso OBVYKLE nestojí ve větě „jen tak“ – buď je v gerundiu nebo jako infinitiv s to. Tady to je jednoduše infinitiv s to, a ten tam bude i pokud se jedná o změnu stavu. Nevím, co myslíte tím get+tvar slovesa, ale takhle je to normální.
„She finally got to trust him“
„In the end I got to love her“

Hmm, je o tom zde článek? Protože v článcích o změně stavu je zde toto:

get ready (tedy příd.jméno)

get killed (tedy tvar slovesa)

Pokud to lze i touto formou: get + inf s to, tak to je hodně důležité info.
Díky

Jestli je přímo o tomhle článek nevím, ale předpokládám, že ještě ne. Možná by chtělo doplnit článek o změnách stavu i o příklady, ve kterých nejsou jen adjektiva. Je to zcela normální, a to nejen u slovesa get. Naprosto běžné jsou třeba spojení jako
„get to know“, „come to believe“, „grow to like“, „come to see“,… etc. etc. U toho se nikdo nepozastaví.

Na změnu stavu jsou tu dva články.

O čem mluvíš, tak je v jednom uvedeno:

http://www.helpforenglish.cz/…--GO....html

Přečetl jsem si to, díky.

Určitě by stálo za to, kdyby to bylo zmíněno v článku rozebírajícím GET a změnu stavu.

V prvním článku pro PRE-NTERMEDIATE studenty je zmínka, že zde je ještě jeden článek pro pokročilejší studenty. Na jeho konci je pak zmínka i o tomto jevu.

Myslím, že pro danou úroveň je obsah článku dostačující.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.