Help for English

English Me!

Komentáře k článku: Výuková aplikace English Me!

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 10 lety

Navázala bych na svůj vlastní dotaz: Marku, je English me použitelné pro dítě v druhé třídě pro opakované učení slovíček psanou formou. A dalo by se nějak vyfiltrovat, která slovíčka se má učit.

Dnes již mohu na tuto otázku odpovědět sama. English Me! je naprosto ideální pro tento účel.

Výhody obecné:

  1. funguje na tabletu
  2. funguje kdekoliv, kde je mobilní připojení a zatímco učebnice se ráda zapomene doma, tablet je vždy první na seznamu věcí s sebou
  3. lze vytvořit samostatné okruhy slovíček dle potřeby, takže ať se dětský mozek brání jak chce projde-li zkoušení celé jedné lekce, neustálým opakováním mu v hlavě zůstanou
  4. když slovíčko neumí (při překladu na papíře, nebylo v mých silách aby si Junior slovíčka během jednoho dne prozkoušel vícekrát) okruh slovní zásoby se v English me nedokončí pokud jej minimálně 2–3 nezapíšete správně

Výhody pro mě:

  1. nemusím se Juniorovi při zkoušení slovíček věnovat, nemusím u něj sedět a kontrolovat ho, k ničemu ho nutit
  2. nemusím tisknout nové a nové listy na kterých je nutné obměňovat pořadí slov

Jediné co musím připravit slovní okruh (max 10 minut práce, kdekoliv a kdykoliv). Takže ideální by bylo kdyby English me používala celá třída, učitelka by připravila slovní okruh stejně jako si dělá přípravu a nasdílela jej svým žákům. Odpadlo by rozesílání maily, tištění, neustále hledání souborů atd.

Ozkoušeli jsme několik programů, placených i volně ke stažení, ale žádný z nich nevyhovoval ani z poloviny tak jako English me.

Podstatné je, že učení slovíček psanou formou na English me Juniora baví, získat 100% je pro něj hodně motivující. Takže spokojenost je oboustranná.

Co dodat: Čtvrtletní testy z AJ ............. 100% 

Děkujeme celému týmu, který English me! připravuje.

Já si už delší dobu říkám, že by si to měly všechny školy snad povinně koupit, protože je to nejefektivnější způsob učení, co jsem zatím potkal. A 190 Kč na rok? To přece nemůže být moc vůbec pro nikoho! 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 10 lety

Já si už delší dobu říkám, že by si to měly všechny školy snad povinně koupit, protože je to nejefektivnější způsob učení, co jsem zatím potkal. A 190 Kč na rok? To přece nemůže být moc vůbec pro nikoho! 

Bohužel ve státě, kde se prosazuje, že vzdělání má být zdarma a kde se lidem příčí zaplatit i dolar za aplikaci do telefonu o tom těžko budete lidi přesvědčovat. Investice do vzdělání dětí, je tou nejlepší investicí, kterou kdy může člověk realizovat, až tohle lidé pochopí tak se zase posuneme o krůček dál.

Před pár dny jsem se k English me dostal a naprosto mě to uchvátilo. Rozhodně si budu objednávat. Jsem student 1. ročníku obchodní akademie a díky dobré výuce AJ na základní škole, je to, co děláme “nového” pro mě jen opakování a vůbec jsem se do angličtiny nemusel učit a stejně jsem procházel s jedničkama a dvojkama (většinou kvůli nepozornosti při členech atd. horší známka). Teď, po tři čtvrtě roce lenošení jsem si řekl, že se konečně začnu učit sám něco navíc a narazil jsem na English me. Děkuji za ten program.

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli někdo netuší, zda něco takového existuje pro ruský či německý jazyk. Já teď mám ruštinu, jelikož na zš jsem měl němčinu a nesnášel jsem ji, ale začínám si uvědomovat, že ačkoliv je ruština opravdu jednoduchá a zábavná, tak ta naprosto nudná němčina je 1000× důležitější a chci ji sám začít studovat. Základy už mám ze základní školy. S většinou internetových stránek pro výuku jazyků nemám moc dobré zkušenosti. Vlastně kromě helpforenglish a English me znám jen jedninou, která za něco stojí a ta je také pro anglický jazyk.

Děkuji.

Lze program pouzivat i bez internetu? Napriklad kdyz cestuji a nemam pripojeni – to je cas ktery bych mohl venovat studiu a udelal si nejaka cviceni, testy, precetl gramaticku apod. Dekuji.

To bohužel nejde, aplikace je online a vyžaduje připojení.

Zdravím. Som veľmi spokojný s English Me! a vôbec neľutujem, že som si ho predplatil na rok. Používam hlavne na iPade a v mobile. Mám pár návrhov (možno aj na zlepšenie aplikácie):

  1. Nebolo by možné pri testoch (napríklad test na dopĺňanie viet) aby bolo tlačítko “Vyhodnotit” a “Pokračovat” na pravej strane displeja? Pre praváka (ktorých je predpokladám viac) by to bolo lepšie aj pri používaní aplikácie v mobile (jednou rukou). To isté aj pri skúšaní slovíčok – tlačítko “Pokračovat” dať viac na pravú stranu. A taktiež aj tlačítka “Správne” “OK” a “Špatně” posunúť viac doprava.
  2. Ako je najoptimálnejšie prejsť cez výukový plán? Je nejaký odporúčaný postup? Najprv Slovnú zásobu, potom Gramatiku a nakoniec Obecné? Alebo je jedno v akom poradí to robím?
  3. Vyvíja sa aplikácia naďalej? Pribúdajú nové testy, otázky?

Ďakujem a prajem všetko dobré!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gandzala vložený před 10 lety

Zdravím. Som veľmi spokojný s English Me! a vôbec neľutujem, že som si ho predplatil na rok. Používam hlavne na iPade a v mobile. Mám pár návrhov (možno aj na zlepšenie aplikácie):

  1. Nebolo by možné pri testoch (napríklad test na dopĺňanie viet) aby bolo tlačítko “Vyhodnotit” a “Pokračovat” na pravej strane displeja? Pre praváka (ktorých je predpokladám viac) by to bolo lepšie aj pri používaní aplikácie v mobile (jednou rukou). To isté aj pri skúšaní slovíčok – tlačítko “Pokračovat” dať viac na pravú stranu. A taktiež aj tlačítka “Správne” “OK” a “Špatně” posunúť viac doprava.
  2. Ako je najoptimálnejšie prejsť cez výukový plán? Je nejaký odporúčaný postup? Najprv Slovnú zásobu, potom Gramatiku a nakoniec Obecné? Alebo je jedno v akom poradí to robím?
  3. Vyvíja sa aplikácia naďalej? Pribúdajú nové testy, otázky?

Ďakujem a prajem všetko dobré!

Dobrý den,

děkujeme za zpětnou vazbu.

  1. zvážíme, prodiskutujeme
  2. výukové plány se tvoří zčásti náhodně podle toho, co jste na své úrovni ještě nedělal a z části výukový plán reaguje na to, jak si zatím vedete, zařazuje opakování, zařazuje gramatické kategorie, ve kterých jste chyboval apod. Pracujeme ale na dalších vylepšeních.
  3. ANo, samozřejmě, aplikace se stále vyvíjí. Nová slovíčka či věty přibývají skoro každý den. Momentální stav vět, slov a otázek můžete kontrolovat v záložce ‘o programu’. Pracujeme také na vylepšení současných funkcí a na mnoha funkcích zcela nových.

Dobrý den, děkuji celému týmu za výborný nápad připravit skvělou pomůcku pro rozvoj a udržení znalostí. Držím vám palce a těším se na další vychytávky. 

Používám English me krátce, jen na mobilu a to jen funkci Výukových plánů. Teprve v této diskusi jsem zjistila, co všechno dalšího program umí. Je možné někde najít popis všech funkčností, popř. doporučení, jak s programem efektivně pracovat? Děkuji za radu a přeji hodně spokojených uživatelů. Olga

Odkaz na příspěvek Příspěvek od olca7 vložený před 10 lety

Dobrý den, děkuji celému týmu za výborný nápad připravit skvělou pomůcku pro rozvoj a udržení znalostí. Držím vám palce a těším se na další vychytávky. 

Používám English me krátce, jen na mobilu a to jen funkci Výukových plánů. Teprve v této diskusi jsem zjistila, co všechno dalšího program umí. Je možné někde najít popis všech funkčností, popř. doporučení, jak s programem efektivně pracovat? Děkuji za radu a přeji hodně spokojených uživatelů. Olga

Dobrý den, na detailním popisu a návodu pracujeme. Je to ale mravenčí práce, protože se EM neustále vyvíjí a proto jsme návod vždy odkládali. Uvědomujeme si ale, že je již na čase.

Dobrý den, předem díky za English Me. Program mě oslovil natolik, že nebylo pochyb a hned jsem objednal roční licenci. Program je to opravdu parádní, ale uvítal bych ještě jednu funkci. Bylo by možné kdyby šlo nově naučené slovíčka jedním kliknutím naimportovat do mp3 nebo jiného zvukového formátu? Abych je mohl nahrát do nějakého přehrávače a pouze poslechem pak trénovat paměť. Bohatě by stačilo jen anglický překlad – česky překlad už bych si pak domýšlel sám. Učení nových slovíček pomocí English Me je super (vidím česky psané/napíšu anglicky překlad – hned slyším výslovnost) ale pak mi hrozně pomáhá, k dobrému zapamatováni a dostáni do podvědomí, když takto nově naučené slovíčka (myslím výslovnost) si nahraju do mp3 a pustím ve smyčce (nějakou rozumnou rychlostí). Slyším tak jejich anglickou výslovnost a v podvědomí mi okamžitě naskakuje jejich český ekvivalent aniž bych musel nějak přemýšlet co dané slovíčko znamená – tím se mi vryjou do podvědomí a jen tak nezmizí :-). Ale bohužel zvuková stopa z programu momentálně stahovat nejde, čili musím zdlouhavě každé slovíčko vyhledat v jiném překladači, který mi umožní stáhnout zvukovou stopu. Tento způsob je pro mě, ale z dlouhavý a neefektivní. Proto se ptám zda by jste nezvážili zavedení i této funkce do programu? Předem díky za zvážení a Vaší odpověď.

Rád bych se učil slovíčka v lekcích podle frekvence výskytu, nikoli podle témat. Je to možné? Nebo aspoň do nějaké cca upper-int. úrovně?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vláďa z Brna vložený před 10 lety

Rád bych se učil slovíčka v lekcích podle frekvence výskytu, nikoli podle témat. Je to možné? Nebo aspoň do nějaké cca upper-int. úrovně?

A není to tak, že frekvence výskytu se víceméně kryje s určením úrovně?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vláďa z Brna vložený před 10 lety

Rád bych se učil slovíčka v lekcích podle frekvence výskytu, nikoli podle témat. Je to možné? Nebo aspoň do nějaké cca upper-int. úrovně?

frekvence výskytu je věc velmi zavádějící, proto jsme ji do programu vůbec nedávali. Např. slova jako CAT a DOG jsou ve frekvenci výskytu někde hodně vzadu, zatímco na začátku jsou slova vyloženě gramatická (předložky, spojky, členy, determinátory apod.) Tato slovíčka vůbec není dobré učit se tímto způsobem.

Místo toho jsme se snažili každému slovíčku přiřadit úroveň, pro kterou je určeno. DOG a CAT se tím posunují na začátek, určitě nepochybně patří pro STARTERY, zatímco slova jako WHILE, ALTHOUGH, SINCE apod. jsou až později.

GRamatická slovíčka doporučujeme učit se v rámci gramatiky, gramatických testů apod. a případně odtamtud si z nich tvořit vlastní okruhy slovní zásoby.

Možná do budoucna zvážíme, zda nějaké řazení podle frekvence nepřidáme, ale abych řekl pravdu, nevidíme v tom moc velký přínos. Navíc výzkum toho, jak jsou slova frekventovaná, není zase tak jednoduchý. Na různých webových stránkách takové seznamy najdete, ale ty jsou vytvořené primitivním algoritmem založeným na jednoduché analýze textu. Nedokáže ale rozlišit např. to, že např. slovo TEAR jsou dvě zcela odlišná slovníková hesla, nebo že GET má hodně významů… tyto stránky potom hází do stejného pytle slovo GET jako dostat/získat, GET jako změnit se, GET jako přijet/dorazit někam apod.

Takto sestavené žebříčky frekvence jsou poměrně k ničemu.

Pokud by vám ale toto nevadilo, není problém si do English Me tyto seznamy z nalezených stránek importovat. Můžete si je uložit do excelu, uložit jako soubor CSV a ten si potom importovat.

V programu English Me! (prozatím tedy ve free verzi) je uvedeno že “Na každé slovíčko v aplikaci můžete dvakrát kliknout. Slovíčko se vyhledá ve slovníku a zobrazí se u něj malá ikonka košíku. Kliknutím na tuto ikonku přidáte slovíčko do košíku”. Pokud kliknu na slovíčko, sice se mně vyhledá, nicméně bez “košíčku”, ale mnohdy se dvěma “britskými vlaječkami”. Prosím o info, jestli je to problém tohoto typu verze nebo nastavení. Děkuji a přeji hezké dny.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mosem vložený před 10 lety

V programu English Me! (prozatím tedy ve free verzi) je uvedeno že “Na každé slovíčko v aplikaci můžete dvakrát kliknout. Slovíčko se vyhledá ve slovníku a zobrazí se u něj malá ikonka košíku. Kliknutím na tuto ikonku přidáte slovíčko do košíku”. Pokud kliknu na slovíčko, sice se mně vyhledá, nicméně bez “košíčku”, ale mnohdy se dvěma “britskými vlaječkami”. Prosím o info, jestli je to problém tohoto typu verze nebo nastavení. Děkuji a přeji hezké dny.

Doplnění – rozdíl bude zřejmě v nastavení PC – v Chromu zobrazuje normálně, v IE je místo aktivní i když “košík” není vidět. Takže se zkusím potrápit sám…:-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.