Help for English

Grammar: somebody ... they

 

Ráda bych se tady zetala na něco, co mi už delší dobu vrtá hlavou. Velice často ve slovnících vidím definici typu “harm done to someone as a punishment for harm that they have done to someone else”. Proč je zde použito slovo they? Sama si to vysvětluji tak, že v angličtině není zřejmé, zda použít she nebo he, proto se použije they. Je to skutečně tak? A nenajdu k tomuhle náhodou nějaký článek na HFE? Předem moc děkuji!

Nechce se mi to vypisovat, vykrádám wiki:

  • A reason for its use is that English has no dedicated singular personal pronoun of indeterminate gender.
  • One reason for its increased use may be the movement to gender-inclusive language in the twentieth century, but it has been used by respected writers for centuries.

Takže v zásadě máte pravdu.

  • + snaha o rovnost pohlaví v jazyce (U nás lze stále říct např. “Student je povinen nahlásit …”, kde používáme mužský tvar slovesa, přestože se může jednat i o studentky.)
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Huxley vložený před 10 lety

Nechce se mi to vypisovat, vykrádám wiki:

  • A reason for its use is that English has no dedicated singular personal pronoun of indeterminate gender.
  • One reason for its increased use may be the movement to gender-inclusive language in the twentieth century, but it has been used by respected writers for centuries.

Takže v zásadě máte pravdu.

  • + snaha o rovnost pohlaví v jazyce (U nás lze stále říct např. “Student je povinen nahlásit …”, kde používáme mužský tvar slovesa, přestože se může jednat i o studentky.)

Děkuji, druhý důvod mě nenapadl, přestože třeba v němčině tohlo znám a jde to snad až za hranici rozumu – v textech běžně dávají za lomítko ženské koncovky. Moc děkuji!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od turn_around vložený před 10 lety

ano, zde:http://www.helpforenglish.cz/…stion-tags-2

Dík za odkaz! Nejhorší je, že tenhle článek jsem už četla a vůbec jsem si ho nevybavila Tak znovu a lépe Myslela jsem si, že to tady někde bude.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.